Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Згадати все: як і чому дорожчав проїзд у Києві за останні 10 років (фото)

Розповідаємо, як змінювалися ціни на проїзд у громадському транспорті столиці

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Проїзд у громадському транспорті за 10 років подорожчав в кілька разів

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

В усі роки вартість проїзду в громадському транспорті Києва була болючим питанням для жителів столиці. Зараз знову обговорюється доцільність суттєвого підвищення вартості проїзду. Та остаточно незрозуміло, чи піде влада на такий крок в умовах війни.

Поки це питання вирішується, редакція Pro Гроші вирішила згадати, як підвищувалася вартість проїзду протягом останніх 10 років.

У 2013 році вартість проїзду у метро Києва становила 2 гривні. При цьому наземним громадським транспортом пересуватися було дещо вигідніше – проїзд в автобусах, тролейбусах та трамваях залишався на рівні 1,50 гривень.

Квитки для проїзду у громадському транспорті 10 років тому мали такий вигляд
Квитки для проїзду у громадському транспорті 10 років тому мали такий вигляд
Фото: OLX

Такі ціни були актуальними до 2015 року, коли у лютому влада столиці вирішила підняти вартість проїзду вдвічі. Жетон для проїзду у метрополітені тепер можна було придбати за 4 гривні, а одна поїздка в наземному громадському транспорті обходилася у 3 гривні.

Проїзд коштував 3 гривні лише два роки
Проїзд коштував 3 гривні лише два роки
Фото: OLX

Після такого різкого зростання мер Києва Віталій Кличко пообіцяв, що проїзд найближчим часом дорожчати не буде. Однак своєї обіцянки він дотримувався лише 1,5 року. І вже у 2017 році тарифи на проїзд для киян знову змінилися:

  • у метро проїзд подорожчав з 4 до 5 гривень;
  • у наземному громадському транспорті – з 3 до 4 гривень.

Вартість проїзду у 2017 році становила 4 гривні
Вартість проїзду у 2017 році становила 4 гривні
Фото: Violity

Наступного підвищення тарифів кияни чекали недовго. Проїзд різко подорожчав у липні 2018 року. Тоді міська влада вирішила встановити єдину ціну як для метрополітену, так і для громадського транспорту. Проїзд для киян почав коштувати 8 гривень за поїздку.

При цьому містянам запропонували вигідну альтернативу. Так, наприклад, зекономити можна було, користуючись картками метро (при поповненні картки на 50 поїздок – одна поїздка коштує 6,5 гривень). Аналогічна ситуація і з проїздом у громадському транспорті, його вартість становила 6,3 гривні за умови користування проїзним квитком або безконтактною карткою.

Рішення щодо підвищення вартості проїзду у КМДА пояснили тим, що економічно обґрунтований тариф на перевезення одного пасажира, який враховує всі видатки, у 2018 році становив:

  • для метро – 8,27 гривні;
  • для наземного транспорту – 8,77 гривні.

Зауважимо, що тариф у розмірі 8 гривень за поїздку в метро та в громадському транспорті діє у Києві й станом на 2023 рік.

Як може зрости вартість проїзду

Директор Департаменту транспорту та інфраструктури КМДА Руслан Кандибор нещодавно заявив, що проїзд у громадському транспорті Києва у 2023 році має коштувати 30 гривень, а не 8. Він вважає, що саме така вартість забезпечила б надійну роботу Київпастрансу.

Також чиновник зауважив, що близько 50% пасажирів – пільговики, які мають законне право на безплатний проїзд. Він також анонсував, що КМДА має намір замінити маршрутки на тролейбуси з автономним ходом. Однак станеться це лише після підвищення вартості проїзду, яка може зрости вже найближчим часом.

Раніше ми розповідали, яку частину зарплати доводиться віддавати за проїзд у Києві. Також ми писали про те, як Укрзалізниця штрафує за безквитковий проїзд.

google Pro Гроші в Instagram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.