Подорожі до Європи: чому з України відправляється дуже мало поїздів
В Укрзалізниці назвали головну проблему, яку слід вирішити для того, аби збільшити кількість рейсів за кордон

На кордоні з ЄС є ділянки суміщеної колії - 1520 та 1435 мм
Фото: Укрзалізниця. Колаж: Pro Гроші
В Україні та Євросоюзі залізничні колії мають різну ширину. Це значно обмежує подорожі на потягах.
Про це повідомила пресслужба Укрзалізниці.
Які колії в Євросоюзі та в Україні
У компанії кажуть, що в Європі поширена так звана європейська колія, у якої відстань між внутрішніми краями рейок становить 1435 мм.
Водночас, в Україні зараз колії мають ширину 1520 мм, і рухомий склад для них використовується інший. В УЗ пояснили, що через це "неможливо запускати поїзди куди завгодно й поставити на колію будь-які вагони". Зараз існують вагони з можливістю зміни колісних пар, але їхня кількість значно обмежена.
Також зазначається, що на кордоні з ЄС є ділянки суміщеної колії – 1520 та 1435 мм, де можуть рухатися поїзди двох стандартів. При цьому до Хелма і Перемишля заведено широку колію.
"Побудова пасажирських хабів для пересадки – це один із напрямків, у якому системно працює Укрзалізниця. Продовжуємо перемовини і з польською стороною по запуску за маршрутом Київ – Варшава поїзда з вагонів стандартного для України габариту", - додали в УЗ.
Як Укрзалізниця змінила купівлю квитків
Нещодавно компанія оновила свій мобільний застосунок. Тепер пасажири зможуть зручно купувати квитки з пересадками. Через це нововведення відбудеться також ще низка змін. Наприклад:
- Мінімальний час на пересадку з одного поїзда на інший буде тривалішим – він становитиме 20 хвилин, тож у пасажирів буде час, аби зорієнтуватися на незнайомій станції.
- Максимальний час у дорозі становитиме 36 годин, при цьому пасажирам не пропонуватимуть маршрути з пересадками, якщо через це збільшуватиметься тривалість поїздки
- Рейси для пересадок будуть підбиратися максимально зручно, щоб відстань по маршруту була мінімальною.
Раніше ми розповідали, чому Укрзалізниця підвищила вартість квитків на поїзди. Також ми писали, що в українських поїздах з'являться "жіночі купе".
Сподобалась стаття?