Таємниці будівництва: як на ринку продають невдалі квартири
Сьогодні девелопери намагаються підняти попит на неліквідні квартири на ринку
Ринку не вистачає платоспроможного покупця
Фото: УНІАН, pexels. Колаж: Pro Гроші
На ринку нерухомості завжди можна зустріти певні акції від девелоперів. Однак у людей виникає логічне питання, невже в такий спосіб забудовник намагається продати неліквідне житло і чи варто тоді його купувати.
Про це у коментарі сайту Pro Гроші розповіла оглядачка ринку нерухомості Вікторія Берещак.
Дійсно, девелопери намагаються підняти попит на неліквідні квартири на ринку. І під цей критерій наразі потрапляє одразу декілька видів житла.
Багатоквадратні помешкання. Зараз у людей знизилася межа попиту на середню площу. Вони шукають квартири менші за плануванням. Біда лише в тім, що більшість нових проєктів, які наразі є на ринку, девелопери планували ще до повномасштабного вторгнення, коли в пріоритеті була зовсім інша квадратура.
Саме тому, щоб якось поновити зацікавленість на таке житло, девелопери почали робити дисконти й спецпропозиції. Зараз, наприклад, чималі знижки мають великі трикімнатні квартири тощо. Але в умовах обмеженого попиту, який є сьогодні, дисконт, вже не розповсюджуються винятково на неліквідні квартири. Вони стосуються абсолютно на весь ринок, – говорить експертка.
У такий спосіб девелопери намагаються привернути увагу платоспроможного покупця, яких не так вже й багато, та перетягнути його на свій бік.
Також неліквідними вважаються квартири з нестандартним плануванням. Це те житло, яке має гострі та скошенні кути, незрозумілі геометричні форми тощо.
Таке планування обирають не всі покупці, а тому продати його досить важко. Саме тут девелопери застосовують додатковий дисконт або спеціальні умови з розтермінування, – додає Вікторія Берещак.
Та і загалом через малу платоспроможність покупця сьогодні забудовники вдаються до будь-яких маркетингових ходів, аби лише пожвавити попит.
Як може змінитися ринок нерухомості за 5 років
Раніше ми вже розповідали вам про те, що за такий час можуть відбутися значні трансформації. Наприклад, подальше зростання цін. Особливо це стосується міст з високим попитом, таких як:
- Київ;
- Харків;
- Львів.
Підвищенню вартості нерухомості сприятиме інфляція, а також зростання цін на будівельні матеріали та працю.
Також не варто забувати про розвиток сучасного життя. Покупці все частіше обирають сучасні технологічні рішення та інновації.
У майбутньому це може охоплювати смартбудинки з автоматизованими системами управління, зручності для збереження енергії та дотримання екологічних стандартів.
Про інші зміни на ринку нерухомості ви можете прочитати в нашому матеріалі за посиланням.
Раніше ми повідомляли, як не стати жертвою аферистів при покупці нерухомості. Також ми писали, скільки коштують квартири преміумкласу на Печерську.
Сподобалась стаття?