Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Стратегія успіху: як розумно заощаджувати для мрії про власне житло

Експертка запевняє, що весь цей час варто не просто відкладати суму, а ще й інвестувати гроші, аби ті приносили прибуток

Фото: pexels. Колаж: Pro Гроші

Вам треба детально продумати свій план

Фото: pexels. Колаж: Pro Гроші

Одна з найактуальніших фінансових цілей – власне житло. Особливо це стосується молодих сімей чи батьків, які хочуть забезпечити дитині старт у свідоме самостійне життя хоча б квадратними метрами. Для цього вам варто назбирати чималу суму, і це можливо зробити за короткий термін, завдяки кільком пунктам.

Про це розповідає фінансова експертка Альбіна Проскурна.

Що варто робити

  • В залежності від мети та терміну, який маємо до бажаної реалізації, обираємо фінансовий інструмент, який допоможе примножувати кошти, щоб не лише накопичувати самим, а пришвидшити цей процес.
  • Також ви можете обрати довгостроковий накопичувальний поліс страхування. Якщо мету з житлом для своєї дитини ви визначили ще з її дитинства, то маєте достатньо часу. Також для реалізації цієї цілі підійдуть інструменти фондового ринку – акції, етфи, запевняє експертка.
  • Якщо ж ви бажаєте придбати житло собі для проживання чи як інвестиційний актив в найближчій перспективі, то варто використовувати вже облігації, які підходять для короткострокових та середньострокових цілей.

Детально сформуйте свій план

Перше, що потрібно зробити, – обрати ціль. Визначити: що саме ви хочете? Де? Навіщо? Коли? Яка сума? Який дедлайн?

Наприклад, ви хочете купити 2-кімнатну квартиру в Харкові для житла (або інвестиційна) за суму близько 50 000 доларів до кінця 2026 року.

Що вам треба робити.

  • Визначаємо суму для досягнення мети: 50 000 доларів до кінця 2026 року. Треба додати бустерні 5% на випадок зростання ціни (попит, інфляція). Якщо ціна залишиться такою ж, буде можливість обирати з цікавіший варіант.
  • Скільки є часу? До кінця 2026 року — 3 роки 6 місяців = 42 місяці. Визначаємо, скільки капіталу вже є і скільки ще потрібно: умовно, є $5 000, а отже $50 000 — $5 000 = $45 000, тобто $1 070 в місяць
  • Як заробити на цю мету? Сфокусуватись на тому, як збільшити свої прибутки, щоб закривати поточні потреби та відкладати на покупку житла. Умовно, на життя $430+$1 070 = $1 500. Якщо зарплатня 1 раз на місяць, то треба думати, як її збільшити.

"Також потрібно реально дивитись на речі. Чи дійсно ви можете дозволити собі квартиру через 3,5 роки за $50 000 навіть якщо почнете збільшувати дохід? Можливо, потрібно зменшити очікування і почати з 1-кімнатної за $30 000?", – говорить експертка.

Ще весь цей час варто не просто відкладати суму.

"Прибуток спрогнозувати в наступні роки буде складно, адже ставка по облігаціях залежить від відсотка інфляції. Вона падає і є прогнози на зменшення, отже і відсоток по облігаціях буде зменшуватись. Та зараз це близько 4 відсотків річних в доларах. Тобто маючи цільовий стартовий капітал $5 000, ми можемо його вже примножити. $5 000*4% = $5 200, а ми ще будемо докупати облігації в процесі", – запевняє фінансова експертка.

Саме тому, за її словами, ви можете й інвестувати свої кошти, наприклад, в облігації.

Раніше ми писали про те, чи зміняться ціни на квартири в липні. Також ми розповідали, які ціни на оренду квартир, якщо немає комендантської години.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.