Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Ринок нерухомості в 2022 році – як українці купували житло під час війни

Кількість операцій з купівлі житла починає потроху рости, проте все ще складає менше третини від торішніх показників

Фото: Pexels, Unsplash. Колаж: Pro Гроші

Ринок нерухомості впав майже втричі за 9 місяців 2022 року

Фото: Pexels, Unsplash. Колаж: Pro Гроші

Ринок нерухомості впав майже втричі за час повномасштабної війни. За 9 місяців 2022 року нотаріуси посвідчили 224 тисячі договорів з нерухомості. Це у 2,7 раза менше, аніж торік.

Про це повідомляє сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній "Опендатабот".

Що відбувається на ринку

​​"За 9 місяців 2022 року нотаріуси посвідчили 224 тисячі договорів з нерухомості. Це у 2,7 раза менше, аніж торік — за відповідний період 2021 нотаріуси зафіксували 598 тисяч договорів", – зазначили в компанії.

Ситуація дещо покращилась у третьому кварталі, проте 2022 все ще залишається провальним для ринку нерухомості.

Купівля квартир

Переважна більшість цих угод стосується купівлі-продажу квартир і житлових будинків (28%) та земельних ділянок або паїв (38%).

Для порівняння: у 2021 році частка договорів з купівлі-продажу квартир та житлових будинків складала 36%, а земельних ділянок та паїв — 31% від загальної кількості посвідчених угод.

Купівлі квартир та житлових будинків у 2022 впали майже у 3,5 раза: з 218 тисяч до 63 тисяч угод. Провальним виявився ІІ квартал 2022 року. З квітня по травень було укладено лише 9,4 тисячі договорів.

Земельні ділянки

Ситуація з купівлею-продажем земельних ділянок та паїв краща: кількість угод за 2022 рік скоротилась лише удвічі. Якщо за три квартали минулого року було посвідчено 183 тисячі договорів, то цьогоріч — лише 85 тисяч. У найбільш провальному для ринку нерухомості другому кварталі кількість угод впала до 11 тисяч.

Стабільно незмінною залишається лише частка договорів, посвідчених приватними нотаріусами — 94% від загальної кількості угод.

Раніше сайт Pro Гроші писав, як ВПО можуть отримати тимчасове житло. Також ми розповідали, яку компенсацію за пошкоджені окупантами будинки можуть отримати українці.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.