Капітальний, косметичний, "під ключ": скільки коштує ремонт в Україні за 1 кв.м
Розповідаємо, за які гроші можна зробити капітальний ремонт у квартирі в різних містах України
Вартість ремонтних робіт в Україні за 1 кв.м
Фото: Pexels, УНІАН. Колаж: Pro Гроші
Вдалий ремонт житла залежить від правильно обраних підрядників. І звісно, від вартості робіт. На ціноутворення впливають різні чинники, зокрема, обсяг і тип завдань, площа приміщення, оздоблювальні матеріали, заміна інженерних комунікацій і конструкцій тощо. Плюс підрядники беруть різні суми в конкретних містах України.
Сайт Pro Гроші розповідає, скільки коштує ремонт одного квадратного метра в різних населених пунктах.
Які бувають види ремонтних робіт
Залежно від виду ремонту формується ціна на квадратний метр житла. Розрізняють такі види:
- капітальний;
- "під ключ";
- євроремонт;
- косметичний.
Капітальний ремонт означає перепланування оселі, тобто вам можуть змінювати інженерні комунікації, застарілі конструкції тощо. Це актуально для квартир, які перебувають у дуже поганому стані.
Ремонт "під ключ" передбачає дизайнерську роботу, а саме – розробку проєкту, придбання оздоблювальних матеріалів, заміну електропроводки, підбір меблів, декорування та інше.
Євроремонт означає, що підрядники роблять акцент на використанні екологічно чистих матеріалів, відтворенні трендів, застосуванні технологій, наприклад, "Розумний дім" тощо.
Найбільш бюджетний варіант – це косметичний ремонт. Він не передбачає капітальну реконструкцію, а вимагає лише заміни матеріалів на стелі, підлозі, стінах.
Для VIP-ремонту потрібні матеріали преміум-класу і, зазвичай, імпортного виробництва. Також житло облаштовують дорогими меблями і декором.
Скільки коштують роботи за квадратний метр
Звісно, ціни можуть варіюватися у компаніях, що надають послуги з ремонту. Якщо фірма відома, має багате портфоліо, черги з клієнтів і таке інше, прайс може бути вищим середнього по Україні. Тож потрібно зважати на рейтинг перед тим, як обирати підрядників, щоб не переплатити. Але й не слід зупиняти вибір на новачках, які здебільшого встановлюють меншу вартість. Краще орієнтуватися на спеціалістів, які формують середньостатистичні ціни.
Вартість косметичного ремонту (1 кв.м):
- Львів – від 2 000 грн;
- Дніпро – від 2 800 грн;
- Київ – від 3 000 грн;
- Харків – від 3 000 грн;
- Одеса – від 4 000 грн.
Вартість капітального ремонту (1 кв.м):
- Львів – від 4 200 грн;
- Київ – від 5 500 грн;
- Харків – від 6 000 грн;
- Дніпро – від 7 000 грн;
- Одеса – від 8 000 грн.
Вартість ремонту"під ключ" (1 кв.м):
- Львів – від 5 500 грн;
- Київ – від 7 000 грн;
- Харків – від 7 000 грн;
- Дніпро – від 8 500 грн;
- Одеса – від 9 000 грн.
Звісно, найкращий варіант – замовити ремонт квартири "під ключ", адже це передбачає повний комплекс робіт, необхідних для того, щоб зробити житло готовим до проживання або використання. Тобто після завершення мешканцям не потрібно нічого робити самостійно чи наймати окремих спеціалістів для подальших завдань.
Що мотивує українців вкладати кошти в ремонт
Раніше ми розповідали, чому люди обирають інвестувати фінанси у ремонт житла, якщо надворі війна і немає впевненості у завтрашньому дні. На думку архітектора і дизайнера інтер’єру Романа Мартинюка, не потрібно відкладати потребу в ремонті на невизначений час, особливо якщо треба в найкоротші терміни забезпечити себе і рідних комфортними житловими умовами.
Наші громадяни не чекають закінчення війни і вкладають гроші у нерухомість з різних причин, але основними фахівець назвав такі:
- після завершення бойових дій матеріали будуть дорожчати;
- деякі товари можуть стати у дефіциті;
- послуги майстрів також подорожчають через наплив клієнтів;
- з часом може розпочатися брак кваліфікованих кадрів;
- через нестабільність економіки постійно коливається курс долара;
- наявність якісного ремонту принесе психологічний комфорт;
- нові робочі місця та рух грошей наповнятимуть економіку держави.
Важливо, щоб ви мали додатковий фінансовий резерв, аби розпочати ремонтні роботи. Не потрібно витрачати останні гроші, така необережність може призвести до втрати заощаджень. В умовах, коли над головами літають ворожі ракети, бажано забезпечити себе подушкою безпеки у фінансовому плані, а не йти "ва-банк".
Раніше сайт Pro Гроші писав, як узаконити будівництво власного житлового будинку. Також ми повідомляли, що два регіони можуть зазнати змін і розповідали, чого очікувати від ринку нерухомості українцям.
Сподобалась стаття?