В Україні планують підвищити зарплату деяким фахівцям: кого стосується
В Україні незабаром можуть збільшити зарплати деяким громадянам. Хто може очікувати на збільшення виплат — у нашому матеріалі

Деяким українським медикам планують підвищити зарплати
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші
В Україні планують підвищити зарплату медикам, які працюють у зоні бойових дій. Наразі йдеться про фахівців, які надають допоможу жителям Херсона під постійними обстрілами з боку російських терористів.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я (МОЗ).
Так, за словами профільного міністра Віктора Ляшка, зараз медзакладам держава виплачує кошти в рамках програми медгарантій "Готовність та забезпечення надання медичної допомоги населенню, яке перебуває на території, де ведуться бойові дії". У бюджеті є кошти, аби збільшити виплати лікарям.
Водночас у МОЗ зазначають, що заклади охорони здоров'я Херсонської області у 2023 році уклали 124 договори з Нацслужбою здоров’я про медичне обслуговування населення за напрямами первинної та спеціалізованої медичної допомоги на загальну суму понад 2 млрд грн.
Скільки отримують медпрацівники
За підсумками 2022 року середня зарплата медичних працівників сягнула 14,3 тисячі гривень, що на 21% більше ніж у 2021 році.
У лікарів доходи стали більшими на 36%, розмір середньої зарплати — 21 тисяча грн. До того ж на чверть поважчали гаманці середнього медперсоналу — їхній дохід за місяць становить 14 тисяч гривень.
Найбільш високооплачуваними наразі є працівники закладів екстреної медичної допомоги. Наприклад:
- профільні лікарі отримують майже 26 тисяч грн;
- середній медперсонал – 20 тисяч грн.
Як у 2023 році може зрости мінімальна зарплата українців
Раніше стало відомо, що народні обранці запропонували підвищувати мінімальну зарплату українців у 2023 році наступним чином:
- з 1 квітня — 7 370 грн;
- з 1 липня — 8 107 грн;
- з 1 жовтня — 8 918 грн.
Хто отримував найбільші зарплати під час війни
Відомо, що із жовтня по грудень 2022 року найбільше платили працівникам у галузі інформації та телекомунікацій – у середньому 33 510 на місяць. Далі були такі галузі:
- фінансова та страхова діяльність – 30 231 грн;
- авіаційний транспорт – 28 736 грн;
- промисловість – 23 467 грн;
- сільське господарство – 23 105 грн.
Найнижчі зарплати у працівників поштової та кур'єрської сфер – у середньому 9 568 грн, далі йдуть:
- тимчасове розміщення та організація харчування – 9 714 грн;
- будівництво – 10 269 грн;
- операції з нерухомістю – 12 431 грн;
- діяльність у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування – 13 144 грн.
Раніше ми розповідали, чи збільшуються зарплати українців на фоні війни та що відбувається на ринку праці в Україні. Також ми писали, коли в Україні вперше під час війни підвищили зарплату.
Сподобалась стаття?