Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Скільки платять у Європі – найпопулярніші професії для українців

З огляду на велику кількість наших громадян у країнах Європи варто знати, за яку роботу можна отримати більше грошей

Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші

Робота для українців у Європі та зарплати в місяць

Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші

Українці за кордоном активно шукають роботу, але багато вакансій для них закриті через необхідність мати профільну освіту чи знати мову. Втім існують посади, де не вимагають специфічних знань і добре платять.

Про це пише видання РБК-Україна.

Найлегше знайти роботу у сфері обслуговування, зокрема в готельному та ресторанному бізнесі. Плюс актуальні вакансії завжди є в сільському господарстві. Зарплати відрізняються в різних країнах і залежать від галузі діяльності. Наприклад, у Німеччині трійка лідерів за оплатою праці українців така:

  • медичні працівники (лікарі, медсестри) – від 2 000 до 5 000 євро на місяць;
  • інженери – від 2 000 до 5 000 євро;
  • автомеханіки – від 2 000 до 3 500 євро.

В Чехії українцям пропонують трохи меншу заробітну плату на популярних посадах. Зокрема інженери-проектувальники отримують від 2 000 до 4 000 євро, електрики – до 1 800 євро, а кухарі – від 800 до 1 200 євро.

В Італії українцям простіше знайти роботу прибиральника чи офіціанта. Платять від 800 до 1 200 євро, так само як працівникам на фермах. Якщо маєте права, візьмуть у службу таксі, де зарплата – від 1 000 до 1 500 євро. Трохи більше можна заробити на фотографії: середній дохід на місяць становить до 2 000 євро.

Іспанія – ще одна популярна країна, куди масово виїхали наші громадяни після початку повномасштабної війни. Серед вакансій є столяри, медсестри, садівники, офіціанти, кухарі, працівники туристичної галузі тощо. Найбільше з цього списку платять медичному персоналу – від 1 500 до 2 500 євро. Приблизно на 1 500 євро можуть розраховувати столяри та маляри. Інші посади також оплачуються в розмірі до 1 500 євро.

Як позбутися страху нової роботи

Медична психологиня Ольга Карпенко дала поради, як не боятися нової роботи. Адже часто люди відчувають ніяковість, невпевненість, коли приходять в незнайомий колектив. По-перше, треба завчасно підготуватися до роботи, вивчивши більше інформації про компанію, її цінності, місію та культуру.

По-друге, варто надолужити нестачу знань і навичок, відвідуючи курси підвищення кваліфікації, читаючи професійну літературу тощо. По-третє, не слід вважати страх згубним, бо його можна переосмислити та використати собі на користь.

Також бажано мати зрозумілі для себе цілі та очікування від нової роботи, які налаштовуватимуть на результат і підштовхуватимуть до впевнених кроків. Наостанок – не забувайте спілкуватися з колегами, бо знайшовши комунікаційний контакт, вам буде легше сприйняти незнайоме оточення і звикнутися з новими посадовими обов’язками.

Раніше сайт Pro Гроші писав, хто точно не залишиться без роботи після війни. Також ми повідомляли, кому платять 30 000 грн і більше та розповідали про топ-5 вакансій, де не потрібен досвід роботи.

google Pro Гроші в Instagram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.