Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Кар'єрне зростання гарантоване: в яких містах України найбільше вакансій

Однак важливо памʼятати, що і конкуренція у цих населених пунктах вища, а насамперед це пов’язано з кількістю переселенців

Фото: УНІАН, pexels. Колаж: Pro Гроші

На ринку є чимало пропозицій

Фото: УНІАН, pexels. Колаж: Pro Гроші

В Україні, навіть попри війну, ринок праці продовжує розвиватися на краще та змінювати свої позиції. Однак все одно більшість вакансій зосереджено саме в певних містах.

Про це розповів CEO robota.ua Валерій Решетняк, пише NV Бізнес.

"Зараз у нас є 90% від довоєнного рівня вакансій. За два роки в складних і нестабільних умовах це дуже хороший показник", — зазначив експерт.

За його словами, наразі більшість вакансій зосереджені у великих містах.

"Зараз ми майже вийшли на довоєнні рейки. Нормалізувалися буквально всі показники — від кількості активних дій одного кандидата до рівня зарплат. Звісно, більшість вакансій зосереджена у великих містах. Однак і конкуренція там вища — насамперед це пов’язано з кількістю переселенців", — підкреслив Решетняк.

Найбільше роботодавці шукають саме таких спеціалістів:

  • продавці-консультанти;

  • виробничники;

  • кухарі та офіціанти;

  • бухгалтери;

  • водії;

  • оператори call-центрів;

  • маркетологи.

Спікер запевняє, що робота є всюди, але найбільше вакансій зосереджено у пʼяти містах України:

  • Київ;

  • Львів;

  • Дніпро;

  • Одеса;

  • Харків.

В Україні хочуть дозволити перевірки на мобінг

Раніше ми розповідали, що народні депутати зареєстрували законопроєкт, який передбачає дозвіл центральному і територіальним органам з питань праці здійснювати позапланові перевірки роботодавців щодо мобінгу. Це ситуація, коли працівника принижують чи психологічно тероризують з метою звільнення.

Автори ініціативи зазначили, що за 2023 рік було подано 553 скарги стосовно неправомірних дій на роботі, які мали насильницький характер. Причому невідомо, скільки подібних звернень так і залишилися неоприлюдненими.

Тож депутати хочуть внести у перелік визначених причин на проведення перевірок в умовах воєнного стану заяви від співробітників щодо мобінгу. А також роботодавців будуть моніторити на факт неоформлення трудових відносин і законність припинення договорів.

В Кодексі України про адміністративні правопорушення є розміри штрафів за цькування на робочому місці. Колегам передбачено покарання сумою від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а посадовим особам і керівництву – від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів.

Раніше сайт Pro Гроші писав, яким спеціалістам буде важко працевлаштуватись. Також ми повідомляли, що українці зможуть опанувати нову професію та розповідали, яких фахівців готуватимуть у 2024 році.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Колаж: Дар'я Давиденко
Кар'єра

Чи реально заробляти на фрилансі від 1 000 доларів: українець поділився історією успіху

Українець з досвідом у фрилансі розповів, що грає важливу роль при переході з офіційної роботи, і дав поради новачкам, як вийти на стабільний рівень заробітку

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.