Дефіцит кадрів до 50% – яких працівників в Україні бракує найбільше
Українські девелопери скаржаться на нестачу робочої сили. Наразі ситуацію не рятує навіть підняття зарплати
Дефіцит робочої сили в Україні
Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші
Український ринок праці наразі активно відновлюється. Проте все ж є сфери, де фахівців не вистачає.
Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Кого саме не вистачає на ринку
Зазначається, що зараз дефіцит професійних кадрів на будмайданчиках України становить до 50% і технічних, і робітничих спеціальностей, водночас розмір заробітних плат показує позитивну динаміку. Це випливає з опитування девелоперів.
"Потреба в людях на будмайданчиках тільки збільшується, оскільки будівельний ринок поступово відновлюється, роботи тривають, обсяги будівництва нарощуються. Але війна триває, як і мобілізація до лав ЗСУ, отже, це безумовно відображається і на ринку праці. Загалом можемо констатувати, що рівень зайнятих на будівництві робітників становиить біля 40% від довоєнних часів", – розповів директор з маркетингу City One Development Дмитро Новіков.
Серед найбільш затребуваних спеціальностей:
- зварювальники;
- машиністи баштових кранів і спеціалізованої будтехніки;
- альпіністи монтажників-висотників.
Окрім того, відчувається дефіцит рядових будівельників і різноробочих.
Як повідомила виконавча директорка групи "Ковальська" Ольга Пилипенко, понад 70% відкритих вакансій групи належать до робітничих спеціальностей, найбільше – бетонщиків, арматурщиків, електриків.
Керівниця проєктів групи компаній Greenville Наталія Дубик заявляє, що дефіцит дорівнює 40%. Йдеться про спеціалістів високої кваліфікації. Серед дефіцитних спеціальностей на ринку – електрики, кранівники, монолітники, різноробочі, фасадники.
Також зазначається, що компанії Alliance Novobud вдалося збільшити штат на будівельних майданчиках завдяки розширенню видів робіт, які виконують за рахунок власних трудових ресурсів.
Окрім того, у компанії відзначили зростання жіночого попиту на будівельні вакансії.
"Будівництво – здебільшого чоловіча сфера, але на тлі складної ситуації з пошуком працівників та із загальною економічною ситуацією в країні маємо деякий ріст зацікавленості в роботі на будмайданчиках з боку жінок. Найчастіше це професії, пов’язані з малярством, оздобленням приміщень", – розповіла директорка з управління персоналом Alliance Novobud Олександра Качан.
Водночас у компанії City One Development очікують посилення дефіциту кадрів у будівельній сфері після закінчення війни.
"Навіть після того як спеціалісти, які наразі проходять службу у війську, повернуться до роботи, все одно це не зможе покрити того дефіциту кадрів та компенсувати попит на фахових спеціалістів будівельної галузі", – вважає Новіков.
Кого ще зараз активно шукають роботодавці
Станом на зараз роботодавці пропонують роботу спеціалістам з інструментами. Йдеться про слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів, пекарів, столярів, малярів тощо.
Більше про це читайте у нашому матеріалі.
Раніше ми також розповідали, як ринок праці адаптувався під складні умови. Також ми пояснювали. чому ринок праці для ветеранів обмежений.
Сподобалась стаття?