Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Чоловікам та жінкам хочуть по-новому виплачувати зарплату: до яких змін готуватися українцям

Розповідаємо, чому в Україні хочуть подолати гендерний розрив в оплаті праці та що пропонують в уряді

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші

В Україні хочуть подолати гендерний розрив в оплаті праці

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Україна активно працює над встановленням рівної заробітної плати чоловікам і жінкам, тому Кабмін ухвалив Національну стратегію подолання гендерного розриву в оплаті праці. Вона має запрацювати вже до 2030 року, уряд затвердив операційний план заходів з її реалізації на 2023-2025 роки.

Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Навіщо в Україні потрібна така стратегія

За словами міністерки економіки Юлії Свириденко, Україна приєдналася до Міжнародної ініціативи "Партнерство Біарріц" та до Міжнародної коаліції за рівну оплату праці.

"За останні шість років розрив в оплаті праці жінок та чоловіків в Україні скоротився на 7,4% й на сьогодні він складає 18,6%. Але, на жаль, поки що цей показник залишається більшим, ніж в багатьох країнах ЄС", – каже Свириденко.

Мета стратегії не лише осучаснити трудове законодавство, аби забезпечити рівну оплату праці, а ще й змінити фундаментальний світогляд українців. Як пояснила міністерка, це має допомогти жінкам підвищити впевненість у тому, що вони можуть займати керівні посади з гідною зарплатою, а чоловіки своєю чергою зможуть поєднувати трудові обов’язки із сімейними.

План реалізації цієї стратегії до 2030 року передбачає кілька головних пунктів:

  • подолання стереотипів та дискримінації за ознакою статі;
  • вдосконалення трудового законодавства про рівну оплату праці – в новій редакції Закону "Про працю" вводиться принцип однакової оплати за працю рівної цінності незалежно від статі, що дозволить посилити ефективність судового захисту;
  • створення умов для поєднання професійних та сімейних обов'язків.

Що буде з зарплатами у 2024 році

15 вересня Кабінет міністрів України ухвалив проєкт бюджету на 2024 рік. У документі закладено підвищення мінімалки у два етапи – в січні та у квітні:

  • з 1 січня мінімальна зарплата зросте до 7100 гривень;
  • з 1 квітня – до 8 000 гривень.

Також передбачене підвищення й мінімальної оплати праці у погодинному розмірі. З 1 січня вона становитиме 42,6 гривні за годину, а з 1 квітня – 48 гривень.

Раніше ми розповідали, скільки заробляють працівники різних професій в Україні. Також ми писали, як зміниться зарплата держслужбовців у 2024 році.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Колаж: Дар'я Давиденко
Кар'єра

Чи реально заробляти на фрилансі від 1 000 доларів: українець поділився історією успіху

Українець з досвідом у фрилансі розповів, що грає важливу роль при переході з офіційної роботи, і дав поради новачкам, як вийти на стабільний рівень заробітку

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.