Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто
banner banner

Змініть фінансовий світогляд: які звички допоможуть економити гроші

Ці прості правила дозволять заощаджувати кошти як для досягнення фінансових цілей, так і для непередбачуваних витрат

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Опанування корисних звичок допоможе правильно заощаджувати гроші

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Щоб досягти матеріального благополуччя, людям потрібно дотримуватися правил фінансової грамотності, зокрема, вміти економити гроші. Далеко не у всіх виходить правильно користуватися цим правилом, тому існують певні корисні звички, які допоможуть економити кошти.

Про це повідомляє фінансовий портал "Фінкульт" у Facebook.

Які корисні звички допомагають економити гроші

  • Планування майбутнього

Створення довгострокової стратегії для досягнення своїх фінансових цілей допоможе розумно заощаджувати гроші. Це певним чином дозволить забезпечити фінансову стійкість та досягти запланованих цілей за допомогою цих коштів.

  • Ведення бюджету

Якщо ви будете вести бюджет доходів та витрат, то зможете раціонально оцінити куди витрачаються гроші та зрозуміти, на чому можна зекономити й чи вдасться відкласти певну суму.

  • Правильне формування заощаджень

Звісно, щоб почати відкладати гроші, не потрібно одразу виділяти на це половину своєї зарплати. Для початку достатньо регулярно відкладати по 10% від щомісячного доходу. Це не лише буде стартом для великих заощаджень, а ще й стане подушкою безпеки на випадок непередбачуваних витрат.

  • Ретельне планування витрат

Перед тим, як відправлятися до магазину, можна створити список необхідних товарів, які потрібно придбати. Це допоможе уникнути емоційних покупок та зайвих витрат.

  • Порівнюйте ціни перед покупками

Наприклад, якщо говорити про купівлю якоїсь техніки, то краще заздалегідь промоніторити різні онлайн-магазини та обрати для себе кращу пропозицію, яка допоможе заощадити гроші.

Як правильно сформувати фінансову подушку безпеки

Насамперед потрібно здійснити аналіз власних витрат. Після того, як ви визначилися з сумою, потрібно її помножити на потрібну кількість місяців, протягом яких може знадобитися подушка безпеки.

Умовно, щомісячні витрати сім'ї із двох осіб становлять 15 000 гривень. Ці витрати потрібно зарахувати до фінансової подушки безпеки, адже саме вона дозволятиме комфортно почуватися у разі непередбачуваних ситуацій. Відповідно, розмір таких заощаджень, наприклад, на пів року становитиме: 15 000 гривень х 6 місяців = 90 000 гривень.

Раніше ми розповідали про найгірші місця для зберігання грошей. Також ми писали, з чого варто починати вчити фінансову грамотність. Більше про фінансову грамотність читайте в нашій спецтемі.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.