Вам точно телефонує шахрай: 5 лайфхаків, як його розсекретити
Аферисти будь-яким способом хочуть виманити у вас гроші, однак ви можете цьому запобігти
Аферисти завжди хочуть дізнатися ваші особисті дані
Фото: УНІАН, pexels. Колаж: Pro Гроші
Наразі у сучасному світі залишилося досить мало людей без мобільного телефону. Але це означає також, що вам смартфон дає можливість шахраям вкрасти у вас гроші. Та лише завдяки кільком правилам ви можете захистити себе та свої збереження.
Про це повідомляє Itechua.
Телефонують вам, а не ви
Інколи вам можуть телефонувати з банку, але це привід насторожитися. Скоріше за все ви говорите з шахраєм, а не зі справжнім робітником фінустанови, адже зазвичай не телефонують клієнтам, а ось шахраї давно навчилися імітувати будь-які організації.
Якщо все дійшло до "переказу грошей на безпечні рахунки", "підозрілі транзакції" і будь-які подібні пропозиції, то краще одразу припиніть розмову. Також після цього, якщо ви турбуєтеся за свої збереження, самі зателефонуйте в банк або перевірте стан рахунків через мобільний додаток.
Просять секретні дані
Будь-який банк прагне захистити дані клієнта і його гроші. А отже PIN-код, тризначний CVV на картці та інші дані, які захищають ваші кошти, вони питати не будуть. А от для шахраїв досить важлива дана інформація.
Розмова зводиться до грошей
Аферисти будь-яким способом хочуть виманити у вас гроші. Наприклад, вони запропонують переказати гроші на "безпечний" рахунок або обміняти валюту за надвигідним курсом. Таких схем дуже багато і постійно з’являються нові.
Вирішити потрібно прямо зараз
Якщо з перших секунд розмови співрозмовник підштовхує вас до якоїсь дії, то найімовірніше, це шахрай.
Коли людина опиняється під тиском, то здебільшого починає панікувати й перестає ставитися критично до слів співрозмовника, а тому – приймається необдумане рішення.
Грають на ваших почуттях
Аферисти можуть телефонувати та казати, що "просто зараз хтось виводить ваші гроші – назвіть код, щоб ми змогли заблокувати рахунок". До того зловмисники можуть дізнатися щось про вас і вашу сім’ю і почнуть прикриватися справжніми іменами ваших родичів або навіть видавати себе за них.
Якщо ви почули шокуючу новину від незнайомця, то постарайтеся зберігати холоднокровність.
Як захистити свої гроші на картці?
Насправді аби не стати жертвою шахраїв, потрібно дотримуватися простих правил безпеки:
- не тримайте PIN-код картки разом із самою карткою, його потрібно знати напам’ять;
- не розголошуйте PIN-код і CVV2-код своєї платіжної картки третім особам. Ігноруйте запити надати цю інформацію навіть від працівників банку або представників правоохоронних органів;
- регулярно змінюйте PIN-код картки. Але робити це потрібно через перевірений банкомат, який розташований всередині відділення банку.
Про інші лайфхаки читайте в нашому матеріалі.
Раніше ми розповідали, що в Україні вигадали нову схему шахрайства для ВПО. Також ми писали, як українців дурять із квартирами.
Більше про фінансові афери читайте в нашій спецтемі.
Сподобалась стаття?