В Японії – образяться, у Китаї – заарештують: за що українців можуть покарати у різних країнах
Розповідаємо, у яких країнах світу не прийнято, щоби туристи залишали чайові
У яких країнах світу ліпше не лишати чайові
Фото: Unsplash. Колаж: Pro Гроші
Якщо ви найближчим часом плануєте трохи подорожувати, то обов'язково куштуватимете місцеві страви країн, які відвідуватимете. Для цього ви підете до ресторану де, можливо, захочете подякувати офіціанту, залишивши йому чайові. Але у світі є низка туристичних точок, де з культурної точки зору цього робити аж ніяк не можна.
У яких саме країнах звичний для багатьох туристів ритуал може створити серйозні проблеми, пише видання The Sun.
Японія
У цій країні туриста, який залишить чайові, вважатимуть настирливим і навіть невихованим. А усе через те, що багато ресторанів вважають, що клієнти, відвідуючи їхній заклад, вже платять за гарне обслуговування.
Виникали випадки, коли персонал вважав, що гість закладу випадково забув свої гроші за столиком, тож його наздоганяли та повертали чайові.
Тому, якщо дуже захочеться подякувати офіціанту, то краще після трапези акуратно складіть на столі використані серветки, столове приладдя і тарілки. Ще туристам радять, замість класичних чайових, подарувати персоналу маленькі сувеніри, наприклад, листівку чи якийсь значок.
Нова Зеландія та Австралія
У країнах чайові не є обов'язковим елементом відвідин ресторану, але ніхто на вас не образиться, якщо ви таким чином подякуєте персоналу, який вас обслуговував.
Експерти у сфері туризму радять: якщо ви відвідували заклад великою компанією, замовляли багато страв, тоді можна залишити офіціанту чайові у сумі 10% від рахунку.
Китай
Одразу запам'ятайте, що чайові в Китаї, як правило, можна давати:
- приватним водіям;
- таксистам;
- екскурсоводам;
- носильникам у готелі.
Та загалом у країні відсутня традиція залишати "подяку" у ресторанах чи кафе. В аеропортах та інших установах це взагалі заборонено законом. Тож перед поїздкою краще наперед вивчити усі традиції країни, а перед тим, як залишати гроші у закладі — перевіряйте політику кафе чи ресторану, який відвідуєте. Усе тому, що у багатьох закладах туристам заборонено віддячувати офіціантів.
Замість подяки у грошовій формі, можна просто сказати декілька приємних слів персоналу, або ж лишити записку з подякою та своїми приємними враженнями від відвідин закладу.
Загалом традиція залишати чайові, як вважають історики, з'явилася у XVI сторіччі в Англії, коли гості, які ночували в будинку господаря, залишали гроші його слугам.
Згодом ця традиція поширилася у всьому світі. У наші дні клієнти так дякують за обслуговування у закладах, а люди, які там працюють, отримують можливість збільшити свій основний дохід. Але зараз офіціанти не покладаються на чайові як форму доходу.
Раніше сайт Pro Гроші розповідав, чи планує найбільший у Європі лоукостер Ryanair відновлювати роботу в Україні. Також ми писали, скільки коштуватимуть авіаперельоти у 2023 році.
Сподобалась стаття?