Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Стабільність долара або різкі зміни? Що очікує українців наступного тижня

Заслужений економіст України розповів, що буде відбуватися з курсом долара на наступному тижні

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Економіст розповів, які зміни можуть відбутися на валютному ринку

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші

На цьому тижні курс долара в Україні дотримувався тенденції зростання. Однак вже у п'ятницю, 17 листопада, відбулася зміна курсу в напрямку зниження. Така динаміка вразила багатьох громадян, і тепер питання, яке хвилює всіх: що очікувати від курсу іноземної валюти наступного тижня?

Для того, щоб з'ясувати це, редакція сайту Pro Гроші звернулася за допомогою до доктора економічних наук, професора та заслуженого економіста України Олексія Плотнікова.

Чи відбудуться сильні зміни на валютному ринку

За словами фінансиста, українцям не варто очікувати раптових і непередбачених подій на валютному ринку. Ймовірно, на наступному тижні будуть відбуватися коливання по безготівковому та готівковому курсу, як і у період з 13 по 17 листопада.

Я думаю, що він не зміниться принципово, порівняно з поточним тижнем, тому що немає у нас якихось непередбачуваних подій, які б вплинули на попит і пропозицію та, відповідно, призвели б до зміни курсу.
Олексій Плотніков

Олексій Плотніков

Доктор економічних наук, професор та заслужений економіст України

Події, які наразі активно обговорюються, за його думкою, поки що не матимуть фатального впливу на валютний ринок України. Зовнішні та внутрішні фактори, такі як відтермінування фінансової допомоги від Сполучених Штатів Америки чи питання щодо членства в Євросоюзі, залишаються поза зоною критичного впливу на курс.

Як відтермінування допомоги з боку США може вплинути на курс долара

Олексій Плотніков розповів, що на українському валютному ринку може позначитися відтермінування допомоги з боку західних партнерів.

Так, це може певним чином сколихати курс, особливо, якщо це вплине на державний бюджет, якщо будуть питання з виконанням бюджету наступного року, формуванням бюджету, адже в нього закладена зовнішня допомога, – зазначив заслужений економіст України.

В тому разі, якщо не буде фінансової допомоги від Сполучених Штатів, то виникне проблема з фінансуванням бюджетних установ, що може призвести до інших негараздів. Та все ж, Олексій Плотніков зауважив, що ці зміни не передбачається очікувати вже наступного тижня.

Отже, згідно з думкою експерта, українцям слід очікувати стабільності на валютному ринку наступного тижня. Непередбачувані події залишаються за лаштунками, а курсові коливання визначатимуться головним чином існуючими економічними факторами.

Як українці впливають на курс гривні

Курс долара в Україні визначається різноманітними факторами, але часто недооцінюється роль власних дій громадян у цьому процесі. За словами експерта Олексія Плотнікова, головним чинником, що може вплинути на гривню, є ажіотаж серед українців, що може призвести до ослаблення національної валюти, особливо у періоди стресу.

Економіст також вказує на явище "втечі від гривні", коли люди масово конвертують свої кошти в іноземну валюту, що також може вплинути на курс. Крім того, українці впливають на зміни курсу долара через конвертацію валюти, фінансову поведінку, реакцію на політичні та економічні події, обсяги експорту та імпорту, а також зацікавленість іноземних інвестицій. Такі дії можуть впливати на попит і пропозицію на валютному ринку, змінюючи курс національної валюти.

Раніше ми повідомляли, як шахраї обманювали українців при обміні валют. Також наша редакція раніше запитала в економіста про те, у якій валюті вигідніше відкрити депозит.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.