Списки на виплати для ВПО тепер формуватимуть по-новому: що зміниться
Деякі переселенці в Україні можуть втратити свої виплати

Відтепер у переліку вказуватимуть не цілі громади
Колаж: Pro Гроші
Перелік громад, які знаходяться в зоні бойових дій, окупації чи блокуванні й жителі яких можуть отримувати виплати для ВПО, уже незабаром формуватимуть по-новому.
Таке доручення Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій отримало від прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.
Рішення ухвалили через те, що наявність громади в переліку могла стати підставою для обмеження доступу до публічних електронних реєстрів. А от новий принцип формування списків дозволить ефективніше розв'язувати питання відновлення доступу до реєстрів.
Що змінюється?
Відтепер у переліку вказуватимуть не цілі громади, а окремі населені пункти. Це дозволить легше визначати, чи належить певна територія до тимчасово окупованих. Тимчасово окуповані населені пункти виноситимуть в окремий список.
Окрім цього, у переліку вказуватимуть, чи населений пункт перебуває на території активних, чи можливих бойових дій.
Також додадуть графи з датами початку та завершення бойових дій і тимчасової окупації. Тобто право на державну допомогу на проживання матимуть не жителі окремих громад, а жителі окремих населених пунктів.
Нова програма підтримки для переселенців
Організація BHA & Save The Children допомагає дітям в усьому світі й надає свою програму підтримки переселенцям в Україні. Міжнародна гуманітарна організація гарантує 2 200 гривень виплат деяким категоріям переселенців.
Родини ВПО, які не мають безпечного місця проживання і були переміщені протягом останніх 30 днів до певних областей, а саме:
- Вінницька;
- Дніпропетровська;
- Запорізька;
- Львівська;
- Чернівецька область.
Постраждалі від обстрілів домогосподарства, родини, які втратили члена сім'ї або засоби до існування внаслідок проведення бойових дій (пошкоджений/втрачений магазин, ферма, худоба тощо).
ВПО, які не мають безпечного житла (власного, орендованого, наданого чи розділеного з родичами) та відповідають бодай одному з таких критеріїв вразливості:
- домогосподарство веде жінка;
- домогосподарство веде особа похилого віку (60+);
- домогосподарство веде особа з інвалідністю;
- домогосподарство з дитиною та особою з інвалідністю, хронічною хворобою, тимчасовою травмою (перелом, післяопераційний стан тощо);
- домогосподарство з дитиною та особою похилого віку (60+);
- домогосподарство з двома і більше дітьми;
- домогосподарство з дитиною під опікою;
- домогосподарство з вагітною жінкою або мамою, яка годує грудьми дитину віком до двох років.
Раніше ми писали про те, як українцям знятися з обліку ВПО. Також ми розповідали, яка є відповідальність за зловживання статусом ВПО.
Сподобалась стаття?