Шахрайство по телефону: як на картці Ощадбанку може не залишитись коштів
Шахраї зателефонували до клієнтки банку та впродовж розмови змогли викрасти з картки велику суму коштів

Клієнтка Ощадбанку під час розмови по телефону втратила кошти на картці
Фото: Unsplash, Ощадбанк/Facebook. Колаж: Pro Гроші
Дуже часто налаштування безпеки та ліміти на перекази не спрацьовують у клієнтів банку. Шахраї використовують традиційні методи обману, щоб заволодіти чужими фінансами. А в Ощадбанку майже не реагують на звернення і прохання повернути втрачені кошти.
Скаргу опублікували на порталі Мінфін у розділі відгуків.
Користувачка, зареєстрована під ніком Lch03112A, розповіла, що одного дня їй зателефонували нібито з відділення Ощадбанку. Впродовж розмови з платіжної картки відбулося списання на велику суму, але жодного запиту на підтвердження транзакції в мобільний додаток не приходило.
Коли постраждала зрозуміла, що має справу з шахраями, то одразу перервала розмову та заблокувала картку. Але гроші вже встигли надійти на рахунок іншої фінансової установи.
"Не приходили смс від банку про вхід у додаток, без мого схвалення списались великі кошти, не спрацювали ліміти! Смс у вайбер вже прийшли про списані кошти. Банк не скасував транзакції. На момент мого дзвінка на гарячу лінію оператор сказав, що гроші ще не надійшли шахраям", – зауважила клієнтка.
Вона звернулася по допомогу до місцевого відділення Ощадбанку, потім написала заяву в кіберполіцію. Але з боку банку не отримала реакції на проблему. Жінка знає, що існують механізми скасування переказів, здійснених шахраями. Плюс банківські перерахунки проходять впродовж 3 днів.
Що таке SMS-інформування
Клієнтка Ощадбанку, говорячи про повідомлення у месенджері Viber, мала на увазі послугу SMS-інформування. Це додаткова опція, доступна українцям за окрему плату. З її допомогою фінустанова дає знати клієнтам про всі транзакції та рухи коштів на рахунку. Відслідковування стане в пригоді, якщо карткою заволодіє стороння особа з протиправними намірами.
Послуга "СМС-банкінг" коштує:
- через Viber – 10 грн на місяць;
- через SMS – до 12 грн на місяць.
Тобто повідомлення можуть надходити двома способами, залежно від зручності для клієнтів. Увімкнути опцію дозволено в:
- мобільному застосунку Ощад24/7
- банкоматі (розділ "Додатково");
- відділенні Ощадбанку;
- через контакт-центр.
Деактивувати послугу також можна самостійно за схожим принципом. Або відвідати відділення та попросити допомоги у співробітників.
Раніше сайт Pro Гроші писав, що Ощадбанк не оформить картку та розповідав, без якого документа у відділення можна не йти. Також ми повідомляли, які кредити пропонують клієнтам у найпопулярніших банках України – ПриватБанку, Ощадбанку та Monobank.
Сподобалась стаття?