Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Переселенці "обривають телефони": чому людям затримують виплати за лютий

У Кабміні повідомили, чому й досі немає коштів на картках переселенців за лютий

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Чому переселенцям затримують виплати

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Переселенці ще не отримали фінансової допомоги від держави за лютий 2023 року.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства інтеграції 1 березня.

Водночас, у відомстві запевнили, що кошти мають надійти на картки отримувачів вже до 7 березня.

Відомо, що на гарячу лінію Мінреінтеграції масово надходять звернення від ВПО, які очікують на виплату щомісячної допомоги на проживання. Зазвичай виплати переселенцям нараховуються 3-го, 12-го чи 23-го числа кожного місяця. Однак у лютому трапилися затримки, і не всі переселенці отримали своєчасні виплати.

У Мінсоцполітики підтвердили, що заборговані гроші буде нараховано одержувачам протягом найближчого тижня.

Чому затримують виплати

Причина затримки коштів – брак готівки у Держказначействі. Це пов'язано з початком року, коли програми фінансування закінчуються, а інші тільки починаються. Казначейство насамперед виплатило інші соціальні виплати, а тепер уже перейшло до переселенців.

Переселенців просять не "обривати" гарячі лінії міністерств із питаннями, коли будуть гроші. Усі, кому виплати призначено, їх отримають.

Скільки отримують переселенці

Щомісячна державна допомога на проживання ВПО становить для осіб віком від 18 років – по 2000 грн; для дітей та осіб з інвалідністю – по 3000 грн. До закінчення військового стану та ще місяць після нього виплати громадянам продовжуватимуться автоматично.

Як ВПО отримати тимчасове житло

Раніше ми писали про те, що внутрішньо переміщена особа та члени її сім'ї мають право претендувати на отримання житла з фонду за місцем перебування у межах території відповідних органів. При цьому житло має бути не меншим, ніж у розмірі 6 квадратних метрів на одну особу.

Щоб переселенця внесли в списки на отримання тимчасового житла, потрібно зібрати такі документи:

  • заяву;
  • копії документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України;
  • копію довідки внутрішньо переміщеної особи про взяття на облік в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб та копії відповідних довідок членів сім’ї (за наявності);
  • копії документів, виданих органами державної реєстрації актів цивільного стану або судом, що підтверджують родинні відносини заявника та всіх членів його сім’ї (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, посвідчення опікуна або піклувальника тощо);
  • копію реєстраційного номера облікової картки платника податків;
  • копії документів, що підтверджують підстави пріоритетності в наданні внутрішньо переміщеним особам житлових приміщень із фонду. Факт знищення або пошкодження житла, яке призвело до неможливості його використання за призначенням, підтверджується особистою заявою заявника та членів його сім’ї.

Після подання документів треба чекати на рішення – або про взяття ВПО на облік громадян, що потребують житла для тимчасового проживання, або про відмову.

Раніше ми розповідали, що для ВПО в Україні запровадили нову фінансову допомогу. Також ми писали, що загрожує українцям, які зловживають статусом ВПО.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.