Гривня укріплює позиції? Що відбувається з курсом валют напередодні вихідних
З'ясовували, як змінився курс євро ввечері в п'ятницю 24 березня та коли почав дешевшати долар
Євро подешевшало 24 березня
Фото: НБУ, УНІАН. Колаж: Pro Гроші
До закриття міжбанку ввечері в п’ятницю, 24 березня, курс долара не змінився ні на копійку в купівлі та в продажу.
Про це свідчать дані Мінфіну.
Водночас, курс євро подешевшав на цілих 29 копійок у купівлі та продажу. Сьогодні зранку курс євро коливався у межах 39,60 – 39,99 грн, а ввечері становив 39,31–39,70 грн.
На готівковому ринку котирування гривні до долара становлять 38,10−38,60 грн. Євро купують за 40,70 грн, а продають за 41,50 грн.
Що відбувається на "чорному ринку"
За даними валютного аукціону, на "чорному ринку" долар торгується за 38,40−38,50 євро — 41,10−41,40 грн.
Який офіційний курс НБУ
Офіційний фіксований курс, встановлений Національним банком України, становить 36,57 гривні за долар (діє з 21 липня 2022 року). Водночас, курс євро на 24 березня становив 39,77 грн. за євро (+0,34 грн.).
Курс долара на готівковому ринку України почав знижуватися з 21 березня.
Коли НБУ відмовиться від фіксованого курсу долара
Раніше сайт Pro Гроші писав, що за словами Андрія Пишного, це може відбутися тоді, коли в Україні покращаться макроекономічні показники та ситуація на валютному ринку, а інфляція стабілізується. До того моменту Нацбанк утримуватиме курс долара на рівні 36,56 грн.
"Торік інфляція становила 26,6%, а без фіксації курсу була б 34%. Таким чином, курс й надалі утримуватимуть на фіксованій позначці, поки інфляція не опуститься ще нижче", – каже голова НБУ.
Він також зазначив, що основними умовами зміни курсу стануть зменшення ролі Нацбанку у балансуванні ринку та повернення здатності інфляції бути номінальним якорем для очікувань. У лютому курс долара помітно зміцнився, така тенденція продовжується й у березні. Тобто, ситуацію на валютному ринку наразі можна вважати більш-менш стабільною.
Що впливає на стабілізацію валютного ринку
Голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев пояснив, що на стабілізацію вплинули кілька основних чинників, а саме:
- рішення НБУ щодо збільшення норм обов'язкового резервування за вкладами на вимогу;
- припинення монетизації дефіциту бюджету;
- ритмічне надходження зовнішньої фінансової допомоги у запланованих обсягах;
- продовження дії спеціальних депозитних продуктів;
- підготовка до весняної посівної кампанії;
- стабілізація валютних очікувань на тлі порівняно кращої ситуації в енергетиці та відсутності повномасштабної ескалації.
Раніше ми розповідали, чому та коли Нацбанку доведеться скасувати фіксований курс долара. Також ми писали, скільки коштуватиме долар наприкінці 2023 року. Більше про курс валют в Україні читайте в нашій спецтемі.
Сподобалась стаття?