Деяким українцям спростили умови погашення кредитів – кого торкнулися зміни
Розповідаємо, хто з українців може розраховувати на реструктуризацію кредитної заборгованості та за яких умов

Механізм реструктуризації кредитної заборгованості працюватиме за певних умов
Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші
В Україні ухвалили законопроєкти, які передбачають запровадження обов'язкової реструктуризації заборгованості за споживчими кредитами для внутрішньо переміщених осіб. Такі правила діятимуть під час воєнного стану та протягом 30 днів після його завершення.
Про це повідомив перший заступник голови Податкового комітету Ярослав Железняк у своєму Telegram-каналі.
За яких умов відбуватиметься реструктуризація кредитної заборгованості?
Відповідно до законопроєктів №9051 та №9052, механізм обов’язкової реструктуризації кредитної заборгованості для внутрішньо переміщених осіб діятиме за таких умов:
- якщо державна та соціальна матеріальна допомога та/або пенсійне забезпечення, благодійна допомога є єдиним джерелом доходу споживача та членів його родини;
- якщо споживач є батьком чи матір'ю багатодітної сім'ї, які отримують субсидію на оплату житлово-комунальних послуг;
- якщо споживач або член його сім'ї є особою з інвалідністю внаслідок війни й сукупний розмір доходу споживача та членів його сім'ї не перевищує двох мінімальних заробітних плат.
"При цьому позичальники мають або постійно проживати, або виїхати з території, на якій ведуться (велися) бойові дії чи ТОТ та не мати простроченої заборгованості станом на 23 лютого 2022 року", – зазначив Ярослав Железняк.
Ухвалені документи передбачають заборону вимагати прострочену заборгованість кредитору та колекторській компанії на період дії механізму реструктуризації. Також, згідно з законопроєктом №9052, доходи позичальників, отримані внаслідок проведеної реструктуризації, звільняються від оподаткування.
Як хочуть змусити боржників погасити кредити?
В Україні зареєстрували законопроєкт №9363, в якому йдеться про два важливі аспекти, з якими доведеться миритися громадянам у разі ухвалення:
- Через присутність в Єдиному реєстрі боржників людині будуть відмовляти у реєстрації автомобіля. Тобто після купівлі машини здійснити цю процедуру стане неможливо, значить, керувати автівкою теж не вдасться до моменту виключення з реєстру.
- Банки на вимогу судових виконавців зобов’яжуть арештовувати гроші на депозитних рахунках для подальшого погашення заборгованості. При цьому фінустанови не будуть продовжувати депозитні угоди.
Раніше ми розповідали, що в Україні повертаються перевірки майна, переданого у заставу банкам під кредити. Також ми писали, що ПриватБанк списуватиме гроші за непогашені кредити.
Сподобалась стаття?