Cуші з російським присмаком: які популярні мережі з РФ продають українцям роли
Розповідаємо про суші ресторани з Росії, які попри війну, що триває вже рік, продовжують свою роботу в Україні
Які російські ресторани досі працюють в Україні
Фото: Unsplash, УНІАН. Колаж: Pro Гроші
Військова агресія Росії проти України змусила Захід запровадити санкції проти російської економіки. Під ударом опинився банківський сектор, підприємства ВПК та енергетики, а також російська нафта та газ. З початком війни низка великих іноземних компаній одразу заявила, що припиняє роботу в Росії, проте деякі з них думали кілька місяців, перш ніж оголосити про згортання бізнесу в РФ. Тим часом в Україні продовжують працювати ресторани, у яких кінцевими бенефіціарами є російські громадяни.
Українцям розповіли, які саме ресторани ворога продовжують працювати у нашій країні.
Муракамі
Ресторани цієї мережі входять у компаніюTarantino Family, яка належить Дмитру Федотенкову. Ця ж компанія володіє ще низкою ресторанів, а саме:
- Рукола
- Тарантіно
- Папа Джон
- Дрова
- Хачапурі
- Маяк
- Гавана
- Одеса-мама
- Фабіус.
Точно не відомо, чи саме росіяни володіють Муракамі, адже журналісти не знайшли громадян РФ у списках у кінцевих бенефіціарів. Втім, у 2022 році розгорівся грандіозний, коли мережу київських ресторанів запідозрили у фінансуванні російської агресії.
Також відомо, що власник компанії незадовго до початку повномасштабної війни поїзав з України.
А 1 жовтня 2022 року на сайті TARANTINO family з'явилося повідомлення, що усіма ресторанами буде володіти бізнесмен та співвласник крафтових заводів Флоріан Болен.
Суші Вок
Це російська мережа магазинів формату take away, з головним офісом у Санкт-Петербурзі. Магазинчики, які пропонують людям купити всі інгредієнти для суші або ж готову страву, працюють в Росії, Білорусі та Україні. Є навіть один у Польщі.
Щодо України, то в нас ці магазини є у:
- Києві
- Вінниці
- Івано-Франківську
- Одесі
- Харкові
- Львові
- Дніпрі
- Миколаєві
- Чернігові.
Тільки у столиці налічується близько 35 точок Суші Вок. Українські заклади працюють за франшизою, яка найчастіше оформлена на українців.
Так, за інформацією видання NV, власником Суші Вок з 2019 року є громадянин України Іван Штець.
Жовте море
У 2009 році, коли у Києві запрацював перший магазин мережі, вона належала ресторанному холдингу Lite Life російського бізнесмена Олександра Орлова. Ще він володів ресторанами Танукі та Eshak, до яких причетна російська телезірка Сергій Світлаков.
Його прізвище не згадується у документах, він володіє своєю часткою через офшорні компанії. Окрім цього ресторану, Світлаков разом з Орловим володіють групою Bulldozer Group, якій належить багато відомих ресторанів – у Москві та Києві.
Влітку минулого року Бюро економічної безпеки наклало арешт на майно російського ресторатора Олександра Орлова на суму у розмірі 400 млн грн. Щоправда, сам Орлов та його українські партнери стверджували, що він закладами не володіє, а лише ними керував.
І за даними YouControl – співвласниками ресторанів, зокрема й мережі "Жовте море", є Олексій Тарнопільський та Олександра Шрібляк. У жовтні 2022 року суд скасував арешт на мережу ресторанів, якими володіє Тарнопольський.
Суші Майстер
Як повідомляє видання NV, одним із бенефіціарів ТОВ "Суші Майстер Україна" – громадянин Росії Олексій Павлов. Саме він відкривав найперший такий ресторан у 2013 році – у Тюмені.Зараз у РФ є понад 170 ресторанів із такою назвою.
В Україні Суші Майстер запрацював у 2016 році. Партнером росіянина Олексія Павлова став бізнес-тренер Алекс Яновський — громадянин США, який народився у Вінниці.
Нині в Україні понад 130 закладів цієї мережі – природно за франшизою.
Раніше сайт Pro Гроші розповідав, який ще бізнес в Україні має зв'язки з Росією. Також ми писали про міжнародні банки, які продовжують працювати в РФ.
Сподобалась стаття?