Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Бережіть свої гроші: як шахраї грають на емоціях українців

Шахраї стверджують, що Національний банк України нібито проводить благодійну акцію разом із фондом "Твоя опора"

Фото: УНІАН, Колаж: Pro Гроші

Шахраї можуть просити у вас особисті дані

Фото: УНІАН, Колаж: Pro Гроші

Шахраї в Україні вигадали нову схему для того, щоб обманювати українців. Тепер вони видаються себе за Національний банк та розповідають про фейковий проєкт з підтримки людей.

Про це повідомили у Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України.

Яка схема

У соцмережах шахраї стверджують, що Національний банк України нібито проводить благодійну акцію разом із фондом "Твоя опора". Також вони запевняють, що всім українцям виплачується "соціально-індивідуальна виплата", однак це не так.

НБУ стверджує, що вони жодним чином не відносяться до соціальних виплат. Національний банк дійсно проводить благодійну акцію зі збору коштів для допомоги ЗСУ, але в ній не передбачено здійснення виплат.

Дії шахраїв

Вам пропонують перейти до шахрайського чату. Там шахраї просять, аби ви надали персональну інформацію та здійснити додатковий платіж для оформлення допомоги. Однак після цього ваші дані платіжної картки будуть скомпрометовані.

Також, що важливо, зловмисники можуть просити повідомити пін-код до картки, тризначний номер зі зворотного боку картки, термін дії картки тощо.

Як не стати жертвою шахраїв

  • Ніколи не переходьте за сумнівними посиланнями.

  • Ніколи і нікому не говоріть термін дії картки, CVV-код, паролі та PIN-коди!

  • Довіряйте лише офіційним джерелам інформації.

Чим ще користуються шахраї

Застосувати таку схему можуть і без паспорта, маючи лише доступ до SIM-карти людини. Раніше ми розповідали, що мета шахрая – замінити SIM-карту, на якій працює ваш номер.

Як це дає доступ до грошей? У кожної людини, що має рахунки в банку, є фінансовий номер телефона. Тобто, це може бути особистий номер, який прив'язаний до картки, застосунків банку, на нього приходять SMS-повідомлення для підтвердження транзакцій тощо.

Якщо аферистам вдасться прив'язати ваш номер до нової SIM-картки, то вони отримають доступ до вашої персональної інформації та рахунків. А далі вони можуть викрасти гроші, купити вашим коштом будь-які товари або ж взяти кредит.

Як потрібно захищати свої номери:

  • перейти на контракт з мобільним оператором;
  • не розголошувати фінансовий номер телефону;
  • відключити послугу віддаленої заміни SIM-карти у свого мобільного оператора;
  • встановити PIN-код на SIM-карту зі складним 8-значним паролем та пароль блокування телефону;
  • зареєструватися в онлайн-кабінеті мобільного оператора.

Раніше ми розповідали, хто такі "чорні ріелтори" і як від них врятуватися. Також сайт Pro Гроші писав про найпоширеніші схеми обману на обміні валют.

Більше про фінансові афери читайте у нашій спецтемі.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.