200 тисяч за пошкоджене житло – ми дізнались, на що вистачить цих грошей
Дуже важливо порахувати заздалегідь вартість відновлення і зрозуміти, чи достатньо вам зазначеної суми, говорить експертка
Українці почали отримувати перші виплати
Фото: УНІАН, pexels. Колаж: Pro Гроші
Нараз стартував перший етап програми масштабного відновлення пошкодженого і зруйнованого житла. Отже, українці вже отримують перші виплати. На першому етапі люди подали понад 12,5 тис. заявок, проте бюджетний комітет виділив 4,4 млрд грн. Попереду ще кількаетапний процес.
Директорка з маркетингу групи компаній DIM Дарія Бедя в коментарі сайту Pro Гроші розповіла про те, що можна купити на 200 тисяч гривень, які виділила українцям держава.
Найбільше подали заявок на компенсацію на:
- Харківщині;
- Київщині;
- Миколаївщині;
- Донеччині;
- Херсонщині.
Зараз йдеться про відшкодування за мінімальні пошкодження, адже сума у 200 тис. грн дозволить впоратись лише з ними.
В еквіваленті по курсу НБУ це умовно 5,5 тисяч доларів. Враховуючи вартість будівельних матеріалів, а також робіт майстрів-будівельників, йдеться про обмежений спектр робіт, а саме:
- покрівля;
- двері;
- перекриття;
- відновлення фасадів;
- внутрішні роботи.
Тільки за умови, що будинок має незначні пошкодження, то цієї суми вистачить. Повністю закрити вона може лише встановлення нових вікон і невелику реконструкцію фасаду. Наприклад, від осколкових пошкоджень, – говорить експертка.
Якщо говорити про встановлення граничного обсягу ураженої площі, яку покриває ця сума, то це не більше 60 кв.м.
Дуже важливо порахувати ще на березі вартість відновлення і зрозуміти, достатньо вам зазначеної суми чи ні. Якщо ні, то почекайте наступний етап програми. Саме зараз розробляють механізм, як будуть компенсувати ці потреби, – додає експертка.
Як українці можуть отримати компенсацію?
Для цього українцям потрібно:
- повідомити про пошкоджене майно в застосунку "Дія" (якщо робили це раніше, повторно не потрібно);
- відкрити рахунок "єВідновлення";
- заповнити заяву через застосунок "Дія".
Після виконання вищевказаних дій з власниками пошкодженого житла має зв'язатися спеціальна комісія, щоб домовитись про огляд житла, встановити збитки та розрахувати суму виплат. Після огляду українці отримають сповіщення в "Дії" про остаточне рішення комісії.
Чому деякі українці не можуть подати заяву на компенсацію?
Як пояснили у Мінрегіоні, причиною масової проблеми є відсутність запису про право власності на житло в Державному реєстрі речових прав (ДРРП).
Зазначається, що у 2/3 подавачів заяв житло не зареєстроване в ДРРП. Тобто, пошкоджене житло українців, які стикнулися з проблемою подання заяви, не відображається в додатку "Дія".
Більше – тут.
Раніше ми розповідали, що в Україні зменшили максимальний розмір компенсації за пошкоджене житло. Також ми писали, які квартири шукають в Україні за програмою "єОселя".
Сподобалась стаття?