Зеленський підписав закони, які спрощують виробництво та ремонт безпілотників
Відомо, що Верховна Рада схвалила ці законопроєкти 29 травня, однак 20 червня президент України їх підписав
Цими документами імпортерів звільняють від оплати матеріалів
Фото: УНІАН, pexels. Колаж: Pro Гроші
Президент Володимир Зеленський підписав два закони. Саме вони передбачають скасування податку на додану вартість і ввізного мита на компоненти для безпілотників.
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
Що відомо
Законопроєкт №9275 скасовує сплату ПДВ при ввезенні в Україну комплектуючих (матеріали, вузли, агрегати обладнання) для БПЛА, що ввозяться підприємствами для власної виробничої діяльності з виробництва та ремонту БПЛА.
А законопроєкт №9276 передбачає звільнення від сплати ввізного мита компонентів для виробництва чи ремонту безпілотних систем.
"Підприємство, яке ввезло такі складові, повинно звітувати про використання таких товарів. У разі нецільового використання таких ввезених товарів підприємство повинно буде доплатити митні платежі, від яких його було звільнено, та сплатити пеню", – йдеться у повідомленні.
Відомо, що Верховна Рада схвалила ці законопроєкти 29 травня. Документи набирають чинності з дня, наступного за днем їх опублікування. Тобто післязавтра.
Україна отримала САУ Caesar від Данії
Ще в лютому поточного року уряд Данії заявив про відправку всіх своїх САУ, яких налічувалося 19 штук. Тепер вони прибули в Україну та почали нести бойове чергування. За словами Резнікова, велися перемовини по непростому проєкту, але вже станом на кінець квітня всі обіцяні Caesar французького виробництва заїхали на нашу територію.
"Ще в серпні ми почали один проєкт з Королівством Данія про можливість отримання артилерійських систем. Данія свого часу замовила для своїх збройних сил Caesar. От вам рівень взаємодії", – уточнив міністр оборони.
Зверніть увагу, що ці установки коштують недешево. Вартість відрізняється залежно від комплектації чи наявності додаткових опцій.
У 2015 році виробництво одної САУ коштувало близько 5,2 млн доларів. За два роки вдалося оптимізувати процес і зменшити ціну до 2,9 млн доларів. Загалом саме такий розліт вартості однієї установки, з огляду на оснащення.
Наприклад, Caesar дозволяє використовувати різні снаряди, в тому числі касетні, димові, протитанкові, освітлювальні, активно-реактивні, уламково-фугасні. Військовим не потрібно витрачати час на подачу боєприпасів, оскільки установка забезпечена автоматичною системою.
Якщо вас зацікавила ця тема, то більше інформації ви можете прочитати в нашому матеріалі за посиланням.
Раніше сайт Pro Гроші писав, скільки отримала Україна ЗРК Avenger та які цілі тепер може збивати. Також ми повідомляли про картонні БПЛА на озброєнні ЗСУ, розповідали, яка ціна Corvo PPDS та чим вони допомагають армії.
Сподобалась стаття?