Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Євросоюз продовжив безмитну торгівлю з Україною — які наслідки

Розбиралися, в чому користь від продовження безмитної торгівлі з Євросоюзом під час повномасштабної війни з Росією

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Регламент набуде чинності 6 червня

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Євросоюз продовжив ще на рік режим безмитної торгівлі з Україною. Скасовано всі митні збори, квоти та заходи торговельного захисту щодо українського експорту до ЄС до червня 2024 року.

Про це повідомили у Раді ЄС.

"Поновлюючи ці заходи, ЄС продовжує демонструвати свою непохитну політичну та економічну підтримку Україні, яка все ще стикається з неспровокованою та невиправданою військовою агресією з боку Росії",– йдеться у повідомленні.

Як це рішення вплине на економіку України

Ці заходи, на думку європейських чиновників, допоможуть Україні зберегти стабільність торговельних відносин з ЄС та підтримати економіку в дуже складних умовах.

У поєднанні з широкою військовою, фінансовою та гуманітарною підтримкою це має вирішальне значення для допомоги Україні в її довгостроковому відновленні.

"Неспровокована і невиправдана агресивна війна Росії проти України має руйнівний вплив на економіку країни. Поновлені автономні торговельні заходи однозначно підтримають Україну і водночас надають ЄС можливість захистити внутрішній ринок від значного збільшення імпорту деяких сільськогосподарських продуктів", – зазначив Йохан Форсселл, міністр міжнародного розвитку, співробітництва і зовнішньої торгівлі Швеції, яка головує в Раді ЄС.

На які товари скасували мита

Призупинення застосування тарифів стосується фруктів та овочів, що підпадають під систему вхідних цін, а також сільськогосподарської непереробленої та переробленої продукції, що підпадає під дію тарифно-квотних обмежень. Мита для промислових товарів припинили діяти ще з 1 січня 2023 року за умовами Угоди про асоціацію.

Коли регламент набуде чинності

Тепер, коли регламент ухвалено, він буде підписаний представниками Ради та Європейського парламенту й опублікований в Офіційному віснику, після чого набуде чинності 6 червня.

Імпорт української агропродукції в ЄС: яка ситуація станом на зараз

На початку травня Європейська комісія (ЄК) застосувала обмеження щодо вільного обігу чотирьох українських аграрних товарів:

  • пшениці;
  • кукурудзи;
  • ріпаку;
  • соняшника.

Цю продукцію заборонено постачати до п'яти країн, які межують з Україною, а саме:

  • Болгарії;
  • Польщі;
  • Румунії;
  • Словаччини;
  • Угорщини.

При цьому транзит української продукції через території цих країн не заборонили.

Раніше ми розповідали, яка країна не вимагатиме від України сплачувати мито за постачання зерна. Також ми писали, яких збитків зазнала Україна внаслідок зернової блокади.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.