Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Імпорт зерна з України: яка країна приєднується до обмежень Євросоюзу

Ймовірно, що дуже скоро Україна не зможе імпортувати деяку свою агропродукцію до ще однієї країни

Молдова збирається запровадити обмеження на імпорт зернових та олійних культур з України. Наголошується, що обмеження будуть тимчасовими, але точні строки влада не озвучує.

Повідомлення про це з'явилося на сайті міністерства сільського господарства цієї країни.

Зазначається, що про цю можливість заявив 5 травня 2023 року молдовський міністр Володимир Боля під час зустрічі з послом Європейського Союзу Янісом Майжексом. Молдовський чиновник нібито сказав останньому, що міністерство планує тимчасово запровадити "заходи, ідентичні тим, що ввели в деяких країнах Євросоюзу щодо імпорту зернових та олійних культур з України".

Також уряд Молдови обіцяє компенсувати місцевим аграріям акциз на дизпаливо, яке вони використовують, і створити субсидії, щоб фермери купували засоби для захисту рослин і добрив.

Імпорт української агропродукції в ЄС: яка ситуація станом на зараз

На початку травня Європейська комісія (ЄК) застосувала обмеження щодо вільного обігу чотирьох українських аграрних товарів:

  • пшениці;
  • кукурудзи;
  • ріпаку;
  • соняшника.

Цю продукцію заборонено постачати до п'яти країн, які межують з Україною, а саме:

  • Болгарії.
  • Польщі.
  • Румунії.
  • Словаччини.
  • Угорщини.

При цьому транзит української продукції через території цих країн не заборонили. Обмежувальні заходи діятимуть щонайменше до 5 червня, втім їх можуть продовжити після цієї дати.

Скільки втратив агросектор через напад Росії

Центр досліджень продовольства та землекористування (KSE Агроцентр) спільно з Міністерство аграрної політики та продовольства України підрахували, що станом на вересень минулого року прямі збитки від війни в сільському господарстві сягнули 6,6 мільярда доларів.

Крім того, російські військові від початку повномасштабного вторгнення в нашу країну, за попередніми даними, вивезли близько мільйона тонн агропродукції, яку вкрали під час окупації українських територій.

Раніше ми розповідали, яка країна не вимагатиме від України сплачувати мито за постачання зерна. Також ми писали, яких збитків зазнала Україна внаслідок зернової блокади.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.