Як отримати відстрочку від мобілізації в Україні – порядок дій
Ви повинні надати певний перелік документів, які краще зібрати заздалегідь

На руки вам дадуть доказ про відстрочку
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші
В Україні триває мобілізація, й усі чоловіки призовного віку можуть отримати повістку. Водночас є і ті випадки, коли вони можуть отримати відстрочку від служби. Однак є певні правила про те, як її оформити.
Про це пише НВ.
Щоб підтвердити своє право на відстрочення від призову, потрібно подати у ТЦК відповідну заяву та документи або їхні завірені копії, які підтверджують це право. Повний список документів, які треба принести, ви можете дізнатися в ТЦК, та варто підготувати їх заздалегідь, щоб мати з собою на випадок доставлення до ТЦК.
У заяві вказуються паспортні дані заявника, прохання надати відстрочку відповідно до ст. 23 закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", дата і підпис.
Заява призовника реєструється у журналі вхідної кореспонденції ТЦК. Після чого комісія розглядає заяву та ухвалює рішення щодо надання відстрочки.
Які документи про відстрочення отримує у ТЦК призовник
Після ухвалення рішення щодо надання відстрочки військовозобов'язаний повинен отримати виписку з книги протоколів, в якій повинні бути зазначені;
- ПІБ;
- дата народження призовника;
- підстава, на якій надається відстрочення;
- номер і дата протоколу відстрочення;
- ПІБ і підписи членів комісії.
На руки вам дадуть довідку про надання відстрочення зі штампом у військовому квитку або тимчасовому посвідченні. Саме цей документ ви й маєте показати, коли вас попросять предʼявити докази про відстрочення.
Чи чекати на повістки в Viber
Раніше ми вже писали про те, що журналісти звернули увагу на деякі зміни. Адже багато українців говорили про розсилку повісток у мобільному месенджері Viber. Керівник напряму розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації України Мстислав Банік на це відповів, що повістки були в суди, а не у військкомати.
"Наскільки знаю, там ідеться про судові повістки. Що стосується Viber — вони допомагали нам просувати канали "Дії" та Мінцифри. Коли в нас була "Тисяча за вакцинацію", COVID-сертифікати, Viber безплатно надавав нам розсилки на мільйони користувачів", — зауважив він.
Мстислав Банік наголосив, що ризики від використання Viber мінімальні, оскільки месенджер належить японцям, а не росіянам. Детальніше про те, чи зможуть українцям розсилати повістки через будь-які інші месенджери, читайте у нашому матеріалі за посиланням.
Раніше ми вже розповідали вам про те, хто входить до військового резерву України. Також ми писали, хто з призовників підлягає бронюванню та чому саме.
Більше про мобілізацію в Україні ви можете прочитати в нашій спецтемі.
Сподобалась стаття?