Відстрочка від мобілізації: хто з призовників підлягає бронюванню
Розповідаємо, кого з військовозобов'язаних можуть забронювати та звільнити від мобілізації

Кого з українців можуть забронювати
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші
В Україні продовжується загальна мобілізація, під час якої певні категорії громадян призовного віку можуть отримати відстрочку, зокрема заброньовані працівники.
Про це йдеться в постанові №76.
Хто підлягає бронюванню
- Військовозобов'язані, які обіймають посади державної служби категорій "А" та "Б".
- Керівники міністерств та їх заступники, керівники державних органів, органів державного управління, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, та їхні заступники.
- Керівники самостійних структурних підрозділів таких органів та їх заступники.
- Працівники патронатних служб.
- Військовозобов'язані, які обіймають посади першої – четвертої категорій в органах місцевого самоврядування.
- Військовозобов'язані керівники підприємств, установ і організацій, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), та їх заступники.
- Військовозобов'язані керівники підприємств, установ і організацій, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань, та їх заступники.
- Працівники підприємств, установ і організацій паливно-енергетичного комплексу, перелік яких затверджується Міненерго.
- Військовозобов'язані керівники підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, та їх заступники.
- Працівники спеціалізованих установ ООН, закордонних дипломатичних установ в Україні, представництв донорських установ, виконавців проєктів міжнародної технічної допомоги, представництв міжнародних організацій, міжнародних та українських неурядових організацій, які реалізують гуманітарні проєкти за кошти міжнародних партнерів, які є критично важливими для функціонування економіки.
Також можуть забронювати 50% військовозобов'язаних, які:
- обіймають посади п'ятої – сьомої категорій в органах місцевого самоврядування;
- працюють в органах державної влади, інших державних органах, органах державного управління, юрисдикція яких поширюється на всю територію України;
- працюють на підприємствах, в установах і організаціях.
Раніше ми розповідали, скільки триває підготовка бійців, які ще не служили в армії. Також ми писали, хто не понесе відповідальність за неявку до військкомату. Більше про мобілізацію в Україні читайте в нашій спецтемі.
Сподобалась стаття?