Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Відключення електроенергії: чому мобільний зв'язок зникає разом зі світлом

Розповідаємо, як мобільні оператори забезпечують зв'язок за відсутності електроенергії

Фото: ДСНС України, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Під час відсутності світла мережа зазнає великого навантаження

Фото: ДСНС України, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Через масовані ракетні удари з боку Росії по об'єктах критичної інфраструктури багато українських населених пунктів залишаються без електропостачання. Для стабілізації енергосистеми по містах України запроваджуються екстрені відключення електроенергії. Після чого українці почали масово скаржитися на те, що разом зі світлом пропадає також і мобільний зв'язок.

Експерти розповіли РБК-Україна, чому під час відключень електроенергії оператори не можуть забезпечити нормальну роботу мобільного зв'язку.

Як мобільний зв'язок пов'язаний з електроенергією

Мобільна мережа потребує постійного живлення електрикою. Аби продовжити стабільну роботу, застосовуються додаткові ресурси. Зазвичай це батареї, які автоматично вмикаються, коли припиняється централізоване електроживлення. Вони можуть забезпечити роботу ще на 4-5 годин.

Ще один спосіб забезпечити роботу мережі – генератори. Вони дуже виручають, але їх кількість і час роботи обмежені. Тому вони зазвичай є на важливих вузлових майданчиках зв’язку та ключових базових станціях, які можуть підтримувати найбільший відсоток покриття.

Чому виникають проблеми зі зв'язком

"Мобільна мережа автоматично переходить на резервні джерела і продовжує працювати. Та при відключенні світла відключається і домашній Wi-Fi, тож усі клієнти, звичайно, одразу переходять на мобільний інтернет. Навіть за умов, що всі елементи мобільної мережі працюють як і раніше, мобільна мережа зазнає лавиноподібного росту навантаження, і це впливає на швидкість мобільного інтернету у кожного користувача", – кажуть у компанії Vodafon.

Батареї в середньому можуть забезпечувати роботу протягом 4-5 годин. Тобто, теоретично під час планових відключень до 4 годин проблем не має виникати.

Повторні відключення протягом дня також суттєво впливають на доступність зв’язку. Якщо акумуляторна батарея витратила свій заряд, їй потрібен тривалий час для підзарядки.

"Якщо, наприклад, за декілька годин знов відбувається відключення, батарея просто не встигає повністю зарядитись. Відповідно, під час наступного відключення базова станція з високою ймовірністю може не працювати", – пояснюють у компанії.

Українців просять мінімізувати використання мобільного інтернету

Громадян просять в моменти відсутності електроенергії мінімізувати частоту використання мережі, щоб знизити навантаження на систему.

"Радимо по можливості скоротити споживання мобільного інтернету під час відсутності електроенергії, щоб зменшити навантаження на обладнання та енергоспоживання. Тоді воно зможе працювати довше, а люди в критичних ситуаціях не втратять зв’язок", – говорять представники телекомунікаційної компанії Lifecell.

У Kyivstar просять більше спілкуватися по SMS або в месенджерах, адже ці послуги апріорі споживають менше ресурсів мережі, ніж мобільний інтернет. Звичайно, намагайтеся під час віялових відключень не витрачати трафік на контент, який потребує його найбільше. До такого належить відеоконтент, автоматичне завантаження фото та відео у месенджерах тощо.

Оператори також рекомендують у випадку зникнення зв’язку перемкнутися на національний роумінг, щоб знайти іншого оператора, у якого мережа працюватиме краще.

Раніше сайт Pro Гроші писав, як спілкуватися без інтернету та мобільного зв'язку. Також ми розповідали, як довше зберегти заряд телефону.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.