Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

В Україні падають ціни на зерно: скільки коштує тонна пшениці

Розповідаємо, що відбувається на ринку зерна в Україні та чому пшениця почала дешевшати

Фото: УНІАН, Мінагрополітики. Колаж: Pro Гроші

Ціни на зерно в Україні знижуються на фоні відсутності конкуренції на ринку

Фото: УНІАН, Мінагрополітики. Колаж: Pro Гроші

В Україні станом на вівторок, 5 вересня, ціни на пшеницю зазнали певних змін. Зокрема, на українському ринку спостерігається зниження вартості.

Як свідчать дані Tripoli.land, наразі середня ціна на пшеницю в Україні становить 4 085 грн за тонну разом з ПДВ.

Середня ціна на пшеницю в Україні знизилася до 4 085 гривень за тонну
Середня ціна на пшеницю в Україні знизилася до 4 085 гривень за тонну
Фото: Tripoli.land

Що стосується цін на пшеницю впродовж останніх кількох днів, то тут спостерігається незначне зниження. Так, ще 28 серпня тонна пшениці, у середньому, коштувала 4 188 гривень, але з того дня ціна постійно знижувалася.

Вже 5 вересня, як зазначалося вище, тонна зерна коштує 4 085 гривень — мінімум за тиждень, який зафіксували ще 2 числа. З того дня середня ціна на пшеницю більше не зазнавала змін.

Чому дешевшає зерно

Вартість зерна на українському ринку, як і на міжнародному, рідко коли буває сталою. На формування ціни впливає безліч факторів, наприклад:

  • тенденції на експортному ринку зерна;
  • якість зерна;
  • попит та пропозиція;
  • конкуренція.

Водночас зараз, як зазначають експерти, зерно дешевшає на фоні достатньої кількості пропозицій зернових, оскільки на ринку відсутня конкуренція з боку трейдерів. Така ситуація склалася внаслідок зупинки зернового експорту, адже російські військово-морські сили продовжують його блокувати.

До того ж попри те, що на внутрішньому ринку зростає попит на пшеницю, адже триває збір нового врожаю і, відповідно, збільшуються обсяги держзапасів для забезпечення продовольчої безпеки, збільшення виробництва та збуту борошна, більшість борошномелів продовжували працювати на сировинній базі, що раніше склалася.

Як криза загрожує українському ринку зерна

На глобальні зміни може повпливати кліматичний феномен El Niño, який раз на кілька років провокує екстремальні посухи та повені по всьому світу. Це, відповідно, негативно впливає на врожайність, тому зростають ціни на продовольство та енергетику.

Фактор El Niño загрожує змінити не тільки глобальний ринок, а й український. Як підрахували аналітики, виробництво зернових у нашій країні скоротилося майже вдвічі за останні кілька років.

А у 2023-2024 маркетинговому році експорт кукурудзи та пшениці знизиться ще на шість і десять мільйонів тонн відповідно.

Раніше ми розповідали, як зміниться експорт українського зерна. Також ми писали, на яких умовах РФ погодиться відновити зернову угоду.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.