Україна відкрита для світу – який статус нададуть англійській мові
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль поділився планами щодо популяризації англійської мови в суспільстві
Англійській мові нададуть особливий статус
Фото: УНІАН? Pexels. Колаж: Pro Гроші
В Кабміні зараз напрацьовують проєкт закону, який має закріпити англійську як мову міжнародного спілкування. Крім того, напрацьовуються рішення, які зроблять її набагато доступнішою для всіх охочих.
Про це розповів прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
"Україна відкрита для світу. Паралельно з інтеграцією України в ЄС посилюємо співпрацю з міжнародною спільнотою. Разом із цим зростає потреба в людях зі знанням англійської мови. Її вивчення має стати більш доступним для українців", – йдеться у повідомленні.
Шмигаль зазначив, що провів нараду з цього питання за участю Мінцифри та Мінкульту.
"Готуємо проєкт закону, який, зокрема, закріпить англійську як мову міжнародного спілкування. Водночас напрацьовуються рішення, які зроблять вивчення англійської доступнішою для всіх охочих", – підкреслив прем’єр.
Він додав, що після перемоги розпочнеться масштабний проєкт відновлення України.
"Очікуємо прихід низки іноземних компаній та інвесторів, які розвиватимуть тут свій бізнес і створюватимуть робочі місця. Англійська мова відкриває широкий доступ до знань, ринку праці, інформаційних та культурних продуктів, вищої заробітної плати. Ці переваги мають отримати й українці, що допоможе затвердженню України як регіонального лідера", – відзначив Шмигаль.
Євросоюз продовжив безмитну торгівлю з Україною
Як ми писали раніше, Євросоюз продовжив ще на рік режим безмитної торгівлі з Україною. Скасовано всі митні збори, квоти та заходи торговельного захисту щодо українського експорту до ЄС до червня 2024 року.
"Поновлюючи ці заходи, ЄС продовжує демонструвати свою непохитну політичну та економічну підтримку Україні, яка все ще стикається з неспровокованою та невиправданою військовою агресією з боку Росії",– йдеться у повідомленні Ради ЄС.
Як це рішення вплине на економіку України
Ці заходи, на думку європейських чиновників, допоможуть Україні зберегти стабільність торговельних відносин з ЄС та підтримати економіку в дуже складних умовах.
У поєднанні з широкою військовою, фінансовою та гуманітарною підтримкою це має вирішальне значення для допомоги Україні в її довгостроковому відновленні.
"Неспровокована і невиправдана агресивна війна Росії проти України має руйнівний вплив на економіку країни. Поновлені автономні торговельні заходи однозначно підтримають Україну і водночас надають ЄС можливість захистити внутрішній ринок від значного збільшення імпорту деяких сільськогосподарських продуктів", – зазначив Йохан Форсселл, міністр міжнародного розвитку, співробітництва і зовнішньої торгівлі Швеції, яка головує в Раді ЄС.
Раніше ми розповідали, яка країна не вимагатиме від України сплачувати мито за постачання зерна. Також ми писали, яких збитків зазнала Україна внаслідок зернової блокади.
Сподобалась стаття?