Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

У Європі бойкотують виробника Oreo і Milka – в чому звинувачують компанію

З'ясовували, через що в Євросоюзі бойкотують американську компанію Mondelez International та чому вона не згортає бізнес у РФ

Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші

В Європі Mondelez оголосили бойкот

Фото: Pexels. Колаж: Pro Гроші

У Європі оголосили бойкот американській компанії Mondelez International. Її звинувачують у "спонсорстві війни" та підтримці країни-агресора.

Про це йдеться в матеріалі Reuters.

За інформацією журналістів, американська компанія призупинила рекламні проєкти на території Росії, але повністю залишати країну не стала. У країні-агресорі компанія має цілих три заводи.

Саме через це в Європі Mondelez оголосили бойкот. Найбільші санкції запровадила Скандинавія.

Хто оголосив бойкот компанії

Останніми днями про припинення продажу продукції Mondelez оголосили такі компанії:

  • авіакомпанії SAS і Norwegian Air,
  • залізнична група SJ,
  • мережа готелів Strawberry,
  • роздрібний продавець Elkjop,
  • транспортна група Fjord Line
  • Норвезька футбольна асоціація.

Компанії з Північної Європи заявили, що рішення припинити продаж продукції було ухвалене через заяву Національного агентства України з питань запобігання корупції про внесення компанії до "чорного списку".

Як відреагували в Mondelez

У Mondelez заявили, що зберігають "обмежену" діяльність у країні-агресорці Росії, припиняючи інвестиції та рекламу, і засудивши війну. При цьому американська корпорація не оголошувала про повне припинення ведення бізнесу в РФ.

"Mondelez International дотримується всіх політичних рішень і санкцій і продовжуватиме розглядати необхідні коригування операцій, щоб забезпечити повну відповідність", – додали в Mondelez International.

Як націоналізували ТРЦ Ocean Plaza

Навесні 2022 року Печерський райсуд столиці арештував будівлю торговельно-розважального центру. Контрольний пакет акцій компанії, на яку записаний ТРЦ, належав сімʼї та партнерам друга Путіна, російського олігарха Аркадія Ротенберга.

Наприкінці літа того ж року судове рішення про арешт було скасоване, але за кілька днів під арештом опинилися корпоративні права компаній-власників ТРЦ, які передали Національному агентству з розшуку та менеджменту активів (АРМА).

Відтоді агентство шукало управителя для отриманих корпоративних прав.

Натомість 20 березня 2023 року стало відомо, що Вищий антикорупційний суд (ВАКС) погодив рішення щодо конфіскації активів російського олігарха Аркадія Ротенберга в Україні.

Очільник фракції "Слуга народу" Давид Арахамія повідомив, що усе майно російського олігарха перейде в управління Фонду держмайна.

"Ми попереджали, що російські олігархи заплатять за злочини проти України. У гру входять механізми притягнення росіян до юридичної відповідальності", – підкреслив він.

Вже 11 квітня 2023 року набуло чинності рішення Вищого антикорупційного суду щодо конфіскації двох третин у ТРЦ Ocean Plaza, які належали російським власникам.

Раніше ми розповідали, хто ще з російських олігархів позбувся майна через війну в Україні. Також ми писали, який ще бізнес в Україні має зв'язки з РФ.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.