Тут відсутній ажіотаж: скільки коштує овес в Україні 20 жовтня
Розповідаємо, що зараз відбувається з цінами на овес та про зміни, які відбуваються на аграрному ринку нашої країни
Скільки коштує овес 20 жовтня
Фото: УНІАН
Впродовж багатьох років овес як сільськогосподарська культура посідав вагоме місце у сільському господарстві України. Однак наразі обсяги виробництва цієї культури поступово зменшуються, що впливає й на ціни на овес. Попри це, в Україні продовжують вирощувати овес й навіть відправляти на експорт.
Редакція сайту Pro Гроші розповідає, що відбувається на аграрному ринку України зараз.
Скільки коштує овес 20 жовтня
Наразі середня ціна на овес коливається в межах 6 119 гривень за тонну з ПДВ, свідчать дані аналітичного порталу Tripoli.land. Цікаво те, що за останні вісім днів ціни на овес перебували на сталому рівні.
Усе через те, що вартість вівса починає зростати напередодні посівної кампанії. Тоді ж аграрії починають активно продавати цю культуру, щоби заробити максимум грошей.
Причому ціна закупівлі вівса в Україні залежить від регіонів. Наприклад, у південній частині Україна вона є вищою приблизно на 300 гривень за тонну. Різниця пов'язана з логістичними витратами, адже в портах вартість, як правило, теж є вищою.
Скільки коштують інші культури:
- Соняшник — 10 667 гривень за тонну з ПДВ;
- Ячмінь — 2 474 гривні за тонну з ПДВ;
- Пшениця другого класу — 4 747 гривень за тонну з ПДВ;
- Пшениця третього класу — 4 571 гривню за тонну з ПДВ;
- Пшениця фуражна — 4 165 гривень за тонну з ПДВ;
- Кукурудза — 3 799 гривень за тонну з ПДВ;
- Соя — 13 365 гривень за тонну з ПДВ;
- Ріпак — 11 853 гривні за тонну з ПДВ.
Де в Україні вирощують овес
Найактивніше цю культуру виробляють у Чернігівській, Львівській, Житомирській, Волинській областях. У цих регіонах сконцентровано близько 65% виробництва всього вівса в Україні.
Урожайність з 1 гектара є доволі нерівномірною. Максимальні показники фіксують у центральних регіонах країни, де є найбільше чорноземів. Натомість мінімальні збори, зазвичай, у Херсонській області.
Як Україна експортує овес
Вітчизняні виробники переробляють зернові злаки й саме такий товар відправляють на світовий ринок. Його купують країни Північної Америки, Азії та ЄС. Серед них такі імпортери як:
- США;
- Греція;
- Пакистан;
- Індія;
- Латвія.
Росіяни крадуть український соняшник
Окупанти завантажують зернову культуру у портах Маріуполя. Наразі, за словами радника мера Петра Андрющенка, у Маріуполі стоять три судна, в одне з яких росіяни завантажують зерна соняшника.
Він також розповів, що в порту працюють не місцеві жителі, а російські громадяни, яких привезли до окупованого українського міста з Новоросійська.
Раніше ми розповідали, які зміни відбулися на ринку зернових та олійних вперше за двадцять років. Також ми писали, чому ціни на пшеницю незабаром можуть встановити історичний рекорд.
Сподобалась стаття?