Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Тонкощі повернення товарів: коли покупець може отримати більше, ніж витратив

У Держпродспоживслужбі пояснили, кому і за яких умов можуть заплатити більше при поверненні товару

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Гроші за деякі товари можна повернути

Фото: УНІАН, Pexels. Колаж: Pro Гроші

Українці мають право повернути кошти за придбаний неякісний товар. При цьому зробити це можна навіть за умови, що ціна на нього змінилася.

Про таке розповіли у Держпродспоживслужбі.

Там зауважили, що у разі, якщо товар виявився неякісним і доведено, що суттєвий недолік виник з вини виробника, а не споживача, то споживач маєте право замінити товар на аналогічний або ж повернути кошти.

В законі України "Про захист прав споживачів" вказано, що на момент розірвання договору купівлі-продажу споживач має право:

  • повернути суму, зазначену в чеку, якщо вартість товару зменшилася;
  • повернути суму, що зазначена на ціннику, якщо ціна товару збільшилася.

Таким чином, якщо ціна товару в день розірвання договору купівлі-продажу зменшилася, покупець має право отримати повну суму сплачених коштів, вказаних у розрахунковому документі.

Якщо ж ціна товару в день розірвання договору купівлі-продажу збільшилася, споживач має право отримати більшу суму, тобто ту, що зазначена на ціннику.

Однак є важливе правило: сплачені за товар кошти споживач має право повернути в день звернення чи протягом 7 днів, а якщо покупка була здійснена в інтернет-магазині – не більше ніж 30 днів.

Чи можна повернути товар, якщо загубили чек

У коментарі Pro Гроші президент ГО "Українська організація захисту споживачів послуг" Олег Тітамир пояснив, що громадяни повинні зберігати чеки, оскільки протягом двох тижнів після покупки громадяни мають право повернути придбаний товар з будь-якої причини, наприклад, не підійшов за якістю.

Він пояснив, що покупець має право подати заяву на ім'я директора магазину, і продавці зобов'язані повернути йому суму грошей у найкоротші терміни або протягом 7 робочих днів.

"І з чеком зробити таке повернення завжди набагато простіше, якщо не буде чека, то теж можна повернути товар, але доведеться вимагати, щоб продавці надали касовий звіт, оскільки вони повинні протягом трьох років зберігати касові чеки, або дивитися камери відеоспостереження та доводити, що покупець купив товар саме у цьому магазині", – зазначив експерт.

Однак він додав, що є такі товари, які не підлягають поверненню. Наприклад, це можуть бути засоби особистої гігієни чи медичні препарати.

Раніше ми писали, як заборона польських овочів та фруктів вплине на ціни в Україні. Також ми розповідали, за які покупки в Інтернеті можна потрапити до в'язниці.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.