Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

ТЦК можуть складати адмінпротоколи будь-де – до чого готуватись українцям

Норми КУпАП не містять вказівки щодо необхідності дотримання будь-яких принципів територіальності

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Мобілізація в Україні у 2023 році триває

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Починаючи з квітня, повноваження ТЦК в Україні стали значно ширші. Тепер вони можуть вручати повістки військовозобов'язаним будь-де, незалежно від місця їхнього перебування на військовому обліку. А тому і протоколи за порушення правил військового обліку теж можуть складати скрізь.

Про це розповів юрист адвокатського об'єднання T&T Partners Владислав Юрчак, пише 24 Канал.

Виходить, що раніше адмінпротокол про порушення військового обліку міг складати лише той ТЦК, де військовозобов'язаний перебуває на військовому обліку. Однак зараз правила змінились, а тому це зможе робити будь-який ТЦК незалежно від місця реєстрації порушника.

Порушення правил військового обліку та складання адмінпротоколів

"Наприклад, людина, що стоїть на обліку в Києві, перебуває в Ужгороді, де їй вручають повістку. За цією повісткою їй потрібно з'явитися до ужгородського центру комплектування у зазначений на повістці час для уточнення військово-облікових даних. Чоловік не з'являється в належний час до ТЦК. Тоді керівник ужгородського ТЦК та СП накладає на особу адміністративне стягнення за ігнорування повістки та неявку до ТЦК", – говорить експерт.

Норми КУпАП не містять вказівки щодо необхідності дотримання будь-яких принципів територіальності. Вони лише визначають, що керівники ТЦК та СП від імені ТЦК та СП можуть розглядати справи про адмінправопорушення та мають право накладати відповідні стягнення.

Коли бронювання військовозобов'язаного може бути скасовано

Наразі певні види підприємств можуть забронювати до 50% своїх працівників від мобілізації. Однак іноді бронювання може бути скасоване. Окрім закінчення терміну його дії існує ще кілька обставин, які можуть посприяти скасуванню такого виду відстрочки:

  • завершення підприємством, установою, організацією виконання мобілізаційного завдання (замовлення) або його скасування;
  • завершення підприємством, установою, організацією виробництва товарів, виконання робіт та надання послуг для забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань;
  • позбавлення підприємства, установи або організації статусу критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період уповноваженим органом;
  • ліквідація органу влади чи підприємства, установи або організації;
  • звільнення військовозобов'язаного з органу влади чи підприємства, установи або організації.

Детальніше читайте тут.

Раніше ми розповідали, в яких випадках бронювання військовозобов’язаних анулюють. Також ми писали, чи може військкомат скасувати відстрочку. Більше про мобілізацію в Україні читайте в нашій спецтемі.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.