Шмигаль пояснив, чи реальна загроза евакуації з Києва
Прем'єр-міністр пояснив, до чого готується влада та чого чекати жителям столиці
Шмигаль пояснив, чи готуватися киянам до евакуації
Колаж: Pro Гроші
Уряд не відкидає можливості проведення евакуації з Києва у разі повторних обстрілів Росії об'єктів енергетичної інфраструктури.
Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду.
За його словами, евакуація зі столиці чи іншого українського міста дійсно можлива. Однак її застосовуватимуть лише в екстреному випадку.
"Ще раз підкреслюю позицію уряду та відповідальних відомств: евакуація може застосовуватися в останню чергу як екстрений крок", – наголосив Шмигаль.
Він додав, що наразі ситуація далека від того, щоб евакуювати населення Києва чи будь-якого іншого неприфронтового міста. Проте потрібно мати "план Б".
"Уряд, енергетики, місцева влада та комунальники паралельно продовжують підготовку до зими. Закуповуємо резервне обладнання, готуються додаткові пункти обігріву, активно ведемо перемовини з міжнародними партнерами про доставку в Україну необхідного обладнання та техніки, аби все швидко відремонтувати та бути готовими до різних ситуацій", – повідомив Шмигаль.
Він також запевнив, що зараз робиться все, щоб якнайшвидше відновити повноцінну роботу енергосистеми.
Що відомо про можливу евакуацію з Києва
В неділю, 6 листопада, стало відомо, що мер Києва Віталій Кличко закликав бути готовими до повного знеструмлення міста на тривалий час. А також порадив розглянути можливість виїхати із столиці на зиму – в невеликі міста та села, "де є окреме водопостачання, пічка та тепло".
Кличко зауважив, що столична влада зараз обговорює різні сценарії. Один із найгірших – блекаут в зимовий період.
"Ми зробимо все, що від нас залежить, щоб такого сценарію не було. Але гарантувати на 100% ми не можемо, тому моделюємо різні ситуації і кожен з нас повинен бути підготовлений до цього", – підкреслив мер.
Водночас, The New York Times опублікувала інформацію з посилання на представника КМДА про те, що влада Києва планує евакуювати близько трьох мільйонів жителів у разі повного відключення електрики. В КМДА згодом цю публікацію назвали маніпуляцією.
Відреагував на цю новину і виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук. Він пояснив, що блекаут виникне у випадку, коли автоматика без попередження вимикатиме систему.
Він назвав два сценарії на такий випадок. Один із них оптимістичний, інший – не надто обнадійливий.
Перший сценарій. Якщо спрацює автоматика і буде джерело живлення, яке дасть можливість заживити Київ, то відновлення електропостачання буде питанням однієї години.
Другий сценарій. Якщо такого джерела живлення не буде і його треба буде надавати через відновлення підстанції чи лінії, це займе значно більше часу.
"Особливо якщо температура за вікном буде "мінусова". Тобто це питання опалення. В цьому випадку, по-перше, не можна повернути світло через брак джерела живлення і на це треба багато годин, а на вулиці холодно, тож в такому разі можуть ставитися питання про евакуацію певної частини населення", – пояснив Сахарук.
Згодом Кличко частково відмовився від своїх заяв щодо необхідності евакуації з Києва. Кличко пояснив, влада Києва готується до різних варіантів розвитку подій, хоча й розраховує, що найгіршого не станеться.
Раніше ми писали про те, коли у Києві можуть скасувати відключення світла. Також напередодні Кличко розповів, з якими проблемами стикнулася столиця з початком опалювального сезону.
Сподобалась стаття?