Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто
banner banner

Реформа ВЛК: українцям пояснили, чому проходити комісію тепер не складно

У Міністерстві охорони здоров'я розповіли, які проблеми в системі ВЛК вдалося усунити та як змінився процес проходження експертизи

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Як змінилася система ВЛК в Україні

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Існуюча до війни система військово-лікарських комісій (ВЛК) не впоралася з додатковими вимогами та викликами, тому її довелося реформувати. Зміни відбуваються дотепер.

Про це сказав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

За його словами, зараз військово-лікарські комісії, які має проходити кожен військовозобов'язаний громадянин, якщо отримує повістку, переводять на електронний документообіг.

"Та система ВЛК, яка була у нас до початку повномасштабної війни, виявилася не підготовленою до потреб воєнного часу. Кількість людей, яким необхідно проходити військово-лікарську експертизу, зросла в рази", — розповів він.

Зважаючи на ці проблеми влада вирішила реформувати систему. Аби зміни були реально корисними, на початку 2023 року провели опитування серед військовослужбовців і працівників ВЛК. Завдяки цьому були виявлені проблеми, які потрібно було розв'язати першочергово. Так, учасники опитування найчастіше нарікали:

 • на черги;
 • надмірну бюрократизацію;
 • паперове подання документів;
 • можливість корупційної складової під час ухвалення рішень;
 • низьке фінансування системи.

У підсумку, за словами очільника МОЗ, система ВЛК змінилася так:

 • з'явилася електронна черга, послугами якої вже скористалися 45 тисяч українських військових;
 • огляд ВЛК тепер у цивільних в цивільних закладах лікування. Наразі пройти комісію можна у 819 цивільних медзакладів, 335 із них — для огляду чинних військовослужбовців;
 • змінилися підходи до медичного обстеження військовозобов'язаних;
 • військові лікарі продовжують опановувати роботу з електронною системою охорони здоров'я, вони отримали 1700 ноутбуків;
 • паперовий документообіг замінила на електронний – його запровадили у 82% військових частин;
 • для поліпшення інформування військовослужбовців видано довідник з алгоритмом дій для пораненого військовослужбовця та запрацювала "гарячу лінію";
 • отримати довідку про поранення стало простіше, раніше військові чекати на документ кілька місяців.

Цифровізація мобілізації

До жовтня цього року в Україні планують провести тотальну цифровізацію системи призову. Водночас за словами міністра оборони Олексія Рєзнікова, посилювати мобілізацію наразі не планують.

"Ми очікуємо, що у жовтні на 90% ми вийдемо на зрозумілий рівень цифровізації центрів комплектації" — сказав очільник Міноборони.

Міністр також зазначив, що зараз у центрах комплектування триває процес з оновлення кадрового складу.

Раніше ми пояснювали, кому з українців можуть видати повістку цієї осені. Також ми розповідали, що деяким українцям послабили процес виїзду за кордон.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.