Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто
banner banner

Простіше не буває: як зменшити витрати води і скільки можна заощадити

Пояснюємо, чому важливо вже зараз починати зменшувати витрати води кожному українцю та що для цього потрібно

Фото: УНІАН, Unsplash. Колаж: Pro Гроші

Що робити, аби економити воду

Фото: УНІАН, Unsplash. Колаж: Pro Гроші

Під розумним споживанням мається на увазі дбайливе ставлення до будь-яких ресурсів — від природних до економічних. Так, наприклад, економлячи воду, можна знизити не лише споживання самої води, а й електроенергії для її забору, транспортування, очищення, обробки, розподілу, а головне – зменшить фінансові витрати.

Редакція сайту Pro Гроші розповідає, як українцям можна зменшити витрати води.

Встановіть засоби для економії води

Мова про спеціальні змішувачі, насадки на крани та душ. Ці пристрої дозволяють економити воду без втрати комфорту.

Ще один зручний пристрій – електронний змішувач. Це коли вода з крана ллється тоді, коли людина підставляє під нього руки або посуд.

Завжди закривайте крани

Напрацюйте звичку закривати кран завжди, коли ви ним не користуєтеся. Можна обійтися без води, коли чистите зуби, прибираєте у квартирі. Насправді за одну-дві хвилини з крана виливається величезна кількість води, яку ви потім оплачуєте.

Не мийте посуд або їжу під краном

Можна просто краще набрати у ємність теплу воду, додати засіб для миття та вимити увесь посуд. А споліскувати тарілки, виделки та чашки вже можна під проточною водою.

Скоротіть тривалість ранкової гігієни

Відмовтеся від звички проводити багато часу у ванній. Ще можна замінити ванну на душ — це скоротить час на ці процедури до мінімуму.

Також можна спробувати змінити зливний бачок у туалеті на той, що використовує менше води. Існують спеціальні бачки з енергозберігаючою системою, яка контролює подачу води.

Цікаво, що за підрахунками фахівців, прийняти ванну коштує українцям в середньому 30 гривень (усе залежить від обсягу ванни та конкретного тарифу постачальника). Водночас прийняти душ коштує сім-десять гривень.

Ранкова гігієна може коштувати п'ять гривень. Однак зауважимо, що у кожному місті ціни різні. Наприклад, у Києві тариф на холодну воду становить 30,384 грн, а на водовідведення — 14,22 грн. Водночас за гарячу воду кияни сплачують 97,89 грн за кубічний метр.

Для розрахунку вартості холодної води тарифи множать на кількість нарахованих кубів. Наприклад, якщо за підсумками попереднього місяця вам нарахували за холодну воду 5 кубічних метрів, то цю кількість потрібно помножити на тариф 30,384 грн.

Отже, якщо дотримуватися простих способів економії води, можна заощаджувати на платіжках сотні гривень за рік.

Де в Україні найдорожча вода

Як свідчать дані Мінфіну, у Дніпропетровській області найдорожчою є вода, яку постачає КП "Павлоградське ВУВКГ". Клієнти компанії лише за водопостачання платять 39,42 гривні за кубометр, а ще є водовідведення – 14,244 гривні за куб. Тож загалом жителі міста сплачують 53,664 гривні за кубічний метр води.

Крім того, вартість води одна із найдорожчих у Запоріжжі. Тариф на водопостачання встановлено на рівні 25,044 гривень за кубометр, а от водовідведення ще дорожче – 40,512 грн за куб. Тому жителі міста отримують платіжки із розрахунку 65,556 грн за кубічний метр води.

Раніше ми пояснювали, скільки б платили за комуналку українці, якби не мораторій. Також ми писали, хто з українців може платити за комуналку вдвічі менше.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.