Про це має знати кожен! Що робити, коли немає води і яку можна пити
Зберігати воду слід у закритих місткостях, на яких рекомендується зробити відповідні написи

Варто робити запас води
Фото: УНІАН, UNICEF. Колаж: Pro Гроші
Українцям нагадали, як діяти у разі відсутності водопостачання. Перш за все, слід пам'ятати, що вживати воду з відкритих джерел не можна. У такому випадку її можна використовувати лише для технічних потреб. Для пиття і приготування їжі воду можна отримати з бюветів, колодязів або шахтних криниць.
Про це пише МВС.
Скільки запасати води та як зберігати
Варто робити запас води на 2-3 доби. Зберігати її слід у закритих місткостях, на які рекомендується нанести відповідні написи:
- знезаражена для пиття;
- для технічних потреб;
- для господарських потреб.
Як знезаражувати воду
"Кип'ятіння є ефективним методом знезараження води", – йдеться у повідомленні. Там нагадали, що кип'ятити воду обов'язково потрібно для:
- пиття;
- приготування їжі.
Сам процес має займати 10 хвилин від початку кип'ятіння. Термін придатності для знезараженої води – 1 доба.
Що робити, коли зникне світло
Раніше ми писали, що важливо бути готовим завчасно до перебоїв світла і зберігати спокій. Відключення електроенергії в осінньо-зимовий період фактично призведе до того, що у багатоквартирних будинках не працюватиме опалення, не постачатиметься гаряча та холодна вода.
Приватному сектору у такому випадку пощастило трохи більше, адже можна придбати генератор. Він дозволить розв'язувати питання електроенергії в приміщенні.
Генератор на 40-квартирний під'їзд майже неможливо купити. Його вартість близько 700 тисяч гривень. При цьому він споживає близько 4,5 літра дизпалива на годину.
Поради експертів
Якщо ж відключення електроенергії лише тимчасове, експерти радять запастися:
- водою – наберіть у всі можливі ємності, навіть, у ванну. Це насамперед важливо для каналізації, адже потрібно буде ходити в туалет;
- туристичними примусами: газовими пальниками та лампами. Це допоможе у приготуванні їжі;
- батарейками, пристроями, які дають можливість заряджати мобільні телефони від енергії сонця, акумуляторними батареями. Не забувайте завжди тримати свої мобільні пристрої зарядженими;
- теплим одягом, ковдрами та взуттям.
Раніше сайт Pro Гроші писав, як довше зберегти зарядку на телефоні й розповідав, чи варто купувати електрогенератор, щоб точно не залишитись без електрики взимку.
Сподобалась стаття?