Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Права переселенців: у якому випадку можна залишитись без допомоги

У Кабміні нагадали, хто із внутрішніх переселенців не може претендувати на грошову допомогу від держави

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

У якому випадку переселенці не мають права на допомогу

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Серед переселенців інколи трапляються прикрі випадки зловживання для отримання державної допомоги, на яку вони не мають права.

Про це повідомила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

За її словами, це, зокрема, стосується людей, які евакуюються потягами, отримують одноразову допомогу після прибуття до кінцевого пункту призначення і повертаються додому. Окрім цього, деякі жителі небезпечних регіонів оформлюють виплати ВПО, а потім виїжджають за кордон. Ні в першому, ні в другому випадку на виплати такі особи не мають права.

"Якщо людина виїхала за кордон, вона не може претендувати на гроші як ВПО. Так само, коли особа повернулася додому і продовжує отримувати допомогу як внутрішній переселенець. Це неправильно", — зазначила міністерка й закликала громадян бути свідомими та чесними.

Скільки отримують переселенці

Раніше ми повідомляли, що щомісячна державна допомога на проживання ВПО становить для осіб віком від 18 років – по 2 000 грн, для дітей та осіб з інвалідністю – по 3 000 грн. До закінчення воєнного стану та ще місяць після нього виплати громадянам продовжуватимуться автоматично.

ВПО затримували виплати

На початку року, як ми повідомляли, переселенцям затримували виплату допомоги. Причина – брак готівки у Держказначействі. Це пов'язано з початком року, коли програми фінансування закінчуються, а інші тільки починаються. Казначейство насамперед виконало інші соціальні виплати, а тепер уже перейшло до переселенців.

Переселенців просять не "обривати" гарячі лінії міністерств із питаннями, коли будуть гроші. Усі, кому виплати призначено, їх отримають.

Як ВПО отримати тимчасове житло

Раніше ми писали про те, що внутрішньо переміщена особа та члени її сім'ї мають право претендувати на отримання житла з фонду за місцем перебування у межах території відповідних органів. При цьому житло має бути не меншим, ніж у розмірі 6 квадратних метрів на одну особу.

Щоб переселенця внесли в списки на отримання тимчасового житла, потрібно зібрати такі документи:

  • заяву;
  • копії документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України;
  • копію довідки внутрішньо переміщеної особи про взяття на облік в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб та копії відповідних довідок членів сім’ї (за наявності);
  • копії документів, виданих органами державної реєстрації актів цивільного стану або судом, що підтверджують родинні відносини заявника та всіх членів його сім’ї (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, посвідчення опікуна або піклувальника тощо);
  • копію реєстраційного номера облікової картки платника податків;
  • копії документів, що підтверджують підстави пріоритетності в наданні внутрішньо переміщеним особам житлових приміщень із фонду. Факт знищення або пошкодження житла, яке призвело до неможливості його використання за призначенням, підтверджується особистою заявою заявника та членів його сім’ї.

Після подання документів треба чекати на рішення – або про взяття ВПО на облік громадян, що потребують житла для тимчасового проживання, або про відмову.

Раніше ми писали про те, чи скасують допомогу переселенцям в разі зміни місця проживання. Також сайт Pro Гроші розповідав, що загрожує українцям, які зловживають статусом ВПО.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.