Осінь диктує свої правила? Що відбувається з цінами на зерно в Україні
Розповідаємо, що відбувається зараз на аграрному ринку України та які зміни відбулися з цінами на пшеницю
Чи змінилися ціни на пшеницю
Фото: УНІАН
Аграрний ринок в Україні продовжує відчувати певний тиск через повномасштабну війну з Росією та намагання заблокувати морський експорт. Відповідно й ціни на зернові то знижуються, то підвищуються.
Тож редакція сайту Pro Гроші вирішила розповісти, скільки коштує пшениця станом на 3 листопада.
Ціни на пшеницю
За даними профільного порталу Tripoli.land, зараз середні ціни на пшеницю зупинилися на позначці у 4 317 гривень за тонну з ПДВ.
Зауважимо, що ціни на пшеницю в останні кілька днів різко пішли вгору. Так, в період 26 по 31 жовтня середня вартість тонни пшениці коливалась в межах від 4 113 гривень до 4 117 гривень.
Та вже у перший день листопада тонна пшениці подорожчала до 4 182 гривень, а згодом ціна зросла до 4 317 гривень. Станом на зараз вартість пшениці має максимальні показники.
Як змінилися ціни на інші культури
На аграрному ринку станом на 3 листопада вартість зернових культур є наступною:
- Пшениця другого класу — 5 083 гривень за тонну з ПДВ;
- Пшениця третього класу — 4 915 гривень за тонну з ПДВ;
- Пшениця фуражна — 4 193 гривень за тонну з ПДВ;
- Кукурудза — 4 081 гривні за тонну з ПДВ;
- Соя — 13 693 гривень за тонну з ПДВ;
- Ріпак — 11 955 гривень за тонну з ПДВ;
- Ячмінь — 2648 гривень за тонну з ПДВ;
- Соняшник — 11 228 гривень за тонну з ПДВ.
Що відбувається на світовому ринку зерна
Як свідчать дані Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) за підсумками жовтня міжнародні котирування на зернові знизилися на 1%. Водночас світові ціни на пшеницю впали на 1,9% на фоні високої пропозиції з боку Сполучених Штатів, а також через різке загострення конкуренції між експортерами.
Натомість котирування фуражних зернових не на багато, але зросли. Усе через подорожчання кукурудзи на фоні зменшення пропозиції в Аргентині.
Як незабаром зміниться експорт зерна
Аби побороти незаконний вивіз агропродовольства з країни, уряд планує запровадити декілька важливих змін. Так, наприклад, у спеціальний список вноситимуться усі фірми, які на законних підставах хочуть постачати українську продукції за кордон. Опинитися серед таких агропідприємств можна, якщо:
- підприємці сплачували ПДВ як на момент подання заявки на експорт, так і станом на 23 лютого 2022 року;
- немає податкового боргу щодо повернення валютного вхиторгу;
- є документальні підтвердження від банку, з яким підприємці працюють, що з 23 лютого 2022 року по 27 жовтня 2023 року підприємець здійснив хоча б одну успішний експорт та повернув валютний виторг;
- Податкова служба не складала щодо підприємців акт щодо відсутності за місцем юридичної реєстрації під час перевірки дотримання валютного законодавства.
Також експортерів обіцяють уважно перевіряти перед тим, як надавати дозвіл на вивіз продукції за кордон.
Раніше ми писали, як і чому змінилася вартість популярної серед українців крупи. Також ми розповідали, хто з громадян може зареєструватися на нові фінансові виплати до 10 листопада.
Сподобалась стаття?