Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто
banner banner

Обережно, небезпека: як розпізнати неякісний товар у супермаркеті

Експертка розповіла, чим допоможуть стікери на товарі під час перевірки його на якість

Фото: pexels. Колаж: Pro Гроші

Як стікери допоможуть перевірити якість товару

Фото: pexels. Колаж: Pro Гроші

Часто в супермаркетах зустрічаються небезпечні для здоров’я людини продукти – це може бути ковбаса, молочна продукція, м’ясо тощо. Існує кілька способів для розпізнання неякісних товарів, один із них – відклеювання стікерів.

У тому випадку, якщо споживач бачить багато переклеєних стікерів на товарі, їх можна обережно відклеїти та подивитися, яка саме дата вказана на першому стікері, розповіла в коментарі Обозревателю голова правління асоціації "Споживча довіра" Олена Куликова.

"Якщо ми бачимо велику кількість наклеєних стікерів, а таке часто магазини роблять для перепродовження терміну придатності продукту, то рекомендую їх спробувати акуратно відклеїти й подивитися, що написано на першому стікері. Тобто це, імовірно, буде правильна інформація", – зазначила експертка.

На що ще варто звертати увагу

Також споживач, коли робить покупки, може дивитися на термін придатності, умови температурного режиму, в яких зберігаються продукти.

"Наприклад, якщо масло не в морозилці, то вже є питання. По суті, через таке порушення умов зберігання у цього продукту зменшується термін придатності", – пояснює Куликова.

Однак, найголовніша порада, аби захистити себе, купуючи продукцію — обирати її у торгових мережах чи перевірених магазинах. Також експертка радить купувати продукти у великих мережах, які не були помічені в гучних скандалах щодо якості.

В Україну потрапила небезпечна курятина

Раніше ми писали про те, що з сусідньої Польщі завезли дуже небезпечну для здоров’я людини курятину – в м’ясі виявили сальмонелу. Повідомлення про небезпечний продукт надійшло через систему RASFF.

Що виявили в курятині

У курячих четвертинах виявили бактерію Salmonella enterica ser. Enteritidis. Під час перевірки продукції сальмонелу знайшли у двох із п'яти зразків.

Виробник продукції – Cedrob SA Трейдер – AMP Logistyka Sp. z o.o., а отримувач – ТОВ "Візія Трейд" у Черкасах. У відомстві попередили реалізаторів товарів, що у разі виявлення небезпечної куртини їм варто повідомити відповідні органи.

Чим небезпечна дана бактерія

Більшість сальмонел, включно зі згаданим видом, патогенні як для людини, так і для тварин і птахів. Бактерії є збудниками сальмонельозу. Більшість випадків цього захворювання протікає у легкій формі, проте іноді сальмонельоз може становити загрозу для життя.

Які симптоми характерні для хвороби

  • підвищення температури;
  • біль у животі;
  • діарея;
  • нудота.

Раніше ми писали про те, які продукти небезпечно купувати на святковий стіл та чому. Також сайт Pro Гроші розповідав, де категорично не можна купувати червону ікру.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.