Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Поласувати смачненьким не вдасться? В Україну завезли небезпечний для здоров'я продукт

У курячий четвертях, завезених із Польщі, виявили бактерію Salmonella enterica ser. Enteritidis

Фото: Unsplash, Pexels. Колаж: Pro Гроші

В Україну потрапила небезпечна курятина

Фото: Unsplash, Pexels. Колаж: Pro Гроші

В Україну з сусідньої Польщі завезли дуже небезпечну для здоров’я людини курятину – в м’ясі виявили сальмонеллу.

Про це повідомили в Івано-Франківському районному управлінні Головного управління Держпродспоживслужби.

Повідомлення про небезпечний продукт надійшло через систему RASFF.

Що виявили в курятині

У курячих четвертях виявили бактерію Salmonella enterica ser. Enteritidis. Під час перевірки продукції сальмонеллу знайшли в двох із п'яти зразків.

Виробник продукції – Cedrob SA Трейдер – AMP Logistyka Sp. z o.o., а отримувач – ТОВ "Візія Трейд" у Черкасах. У відомстві попередили реалізаторів товарів, що у разі виявлення небезпечної куртини їм варто повідомити відповідні органи.

Чим небезпечна дана бактерія

Більшість сальмонел, включно зі згаданим видом, патогенні як для людини, так і для тварин і птахів. Бактерії є збудниками сальмонельозу. Більшість випадків цього захворювання протікає у легкій формі, проте іноді сальмонельоз може становити загрозу для життя.

Які симптоми характерні для хвороби

  • підвищення температури;
  • біль у животі;
  • діарея;
  • нудота.

Який фейк поширили в мережі

У соцмережах поширились чутки та маніпуляції про те, що небезпечну курятину з Польщі нібито було завезено в Україну навмисне. Як з'ясували аналітики проєкту VoxCheck, це твердження не відповідає дійсності.

З'ясувалося, що польська компанія виступала лише посередником між компаніями Єгипту й України. Про навмисну спробу отруєння взагалі не йдеться, оскільки загалом єгипетський виробник постачав м'ясо також у Латвію, Анголу, Екваторіальну Гвінею, Ліберію та Коморські острови. Усі країни-отримувачі отримали повідомлення з проханням вивести отриманий товар із ринку.

Небезпечні дари моря

Раніше ми розповідали про те, що в Україну завезли дуже небезпечні морепродукти – товар виявили на Одещині. У продукті зафіксували значне перевищення допустимого рівня кадмію. Товар був вироблений у Китаї, а доставлений в Україну із Литви.

Що таке кадмій

Кадмій – це важкий метал, пари та сполуки якого є токсичними для організму людини. Він може викликати пошкодження легень, нирок, шлунково-кишкового тракту та кісток.

"До Головного управління надійшов лист від Європейської системи швидкого оповіщення про харчові продукти і корми RASFF від 18.02.2023 р. №2023.1192 стосовно виявлення перевищення допустимого рівня кадмію у замороженому міксі морепродуктів (виробник: Zejiang Zhoufu food Co. LTD, China). Вантаж експортувався з Литовської Республіки (відправник: UAB "Plunges kooperatine prekyba", Lithuania) в Україну (одержувач: ТзОВ "ВІЧУНАЙ-УКРАЇНА", вул. Солом'янська, 3, офіс 6, м. Київ, 03110)", – йдеться в повідомленні.

Раніше ми писали про те, які продукти небезпечно купувати на святковий стіл та чому. Також сайт Pro Гроші розповідав, де категорично не можна купувати червону ікру.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.