Новий місяць – новий курс долара: чого чекати від валюти протягом червня
Варто памʼятати, що в країні триває війна, яка теж впливає на показники, говорить експерт

Курс долара демонструє стабільність на ринку
Фото: УНІАН, pexels. Колаж: Pro Гроші
Курс долара в Україні поки перестав невгамовно змінювати свої позиції. Останнім часом українці можуть помітити певну стабільність. Однак вона може протриматися навіть весь наступний місяць.
Про це у коментарі сайту Pro Гроші розповів доктор економічних наук, професор та заслужений економіст України Олексій Плотніков.
Курс долара та його стабільність залежать від кількох факторів:
надходження іноземної допомоги;
попит на іноземну валюту;
ситуація на фронті;
український контрнаступ та його успішність.
Наразі, аналізуючи інформацію про перемовини з міжнародним валютним фондом чи з іншими інституціями, бачимо, що варто і надалі очікувати надходження іноземної валюти у вигляді допомоги, підтримки бюджету та всього іншого, – говорить експерт.
Виходить, що протягом червня курс долара має бути стабільним. Однак експерт нагадує, що в країні триває війна, яка теж впливає на показники, а тому ситуація на валютному ринку через успіхи або невдачі може змінитися.
Якщо ніяких змін не буде, то можна сказати, що коридор буде плюс-мінус 5% від сьогоднішніх показників курсу долара.
Чи залишиться гривня національною валютою після вступу України в ЄС
Заступник голови Національного банку Сергій Ніколайчук стверджує, що після інтеграції з ЄС Україна не буде готова відмовиться від гривні на користь євро ще досить тривалий час.
Є приклад країн Південної Європи, які увійшли до Єврозони, а саме:
- Греція;
- Португалія.
Вони зіштовхнулися з багатьма проблемами в монетарній сфері. Якщо їх порівнювати з країнами, які залишили власні валюти, зокрема з Чехією та Польщею, то вибір буде явно на користь останніх.
"Від своїх колег з центробанків цих країн я ще 10-15 років тому чув про плани увійти до Єврозони, але наразі ці плани виглядають ефемерними. Тобто в них є це зобов’язання, але це питання довгострокової перспективи. Поки що вони не роблять якихось конкретних кроків для введення євро", – говорить експерт.
Детальніше про цю тему ви можете прочитати в нашому матеріалі.
Чому українцям потрібно перейти на розрахунки у гривнях
В Україні існує національна валюта – гривня. Однак навіть за 31 рік незалежності деякі сфери й досі рахують все у доларах. Нерухомість, автомобілі та інші серйозні покупки теж в більшості випадків відбуваються в іноземній валюті.
Експерт Олексій Плотніков запевняє, що краще б в Україні були розрахунки виключно в гривнях. У такому випадку:
- зросла б довіра населення до національної валюти;
- стабільність гривні була б багаторічна.
Більше читайте тут.
Раніше ми розповідали, що офіційний курс євро в Україні вперше перевищив 40 гривень. Також ми пояснювали, що відбудеться з економікою, якщо Україна вступить до НАТО.
Сподобалась стаття?