Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто
banner banner

Нові зміни для ВПО та неприємності для водіїв — головне про гроші за тиждень

Розповідаємо, як змінювалося життя українців та що відбувалося в країні впродовж останніх семи днів

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Нововведення в Україні з'являються щодня, адже держава продовжує дбати про добробут громадян навіть в умовах війни. Не став винятком й тиждень, що добігає кінця.

Тож редакція сайту Pro Гроші розповідає про найважливіші події, які мали місце в Україні в період з 13 по 19 листопада.

Виплати за пошкоджене житло

Вже найближчим часом українці з пошкодженим внаслідок війни житлом почнуть отримувати грошові компенсації у рамках державної програми "єВідновлення".

Так, за словами Олени Шуляк, яка очолює комітет з організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, зараз держава акцентує увагу на виплатах для об'єктів, які зазнали не дуже серйозних пошкоджень, та які можна швидко відновити.

Та вже найближчими тижнями до 500 тисяч гривень почнуть отримувати громадяни, житло яких постраждало значно серйозніше.

Акциз на автогаз зросте

Наразі щодо цього питання точаться дискусії у владній верхівці, однак нардеп Данило Гетманцев впевнений, що ставка на LPG точно зросте.

За попередніми даними, акциз на скраплений газ підвищать з 52 євро за тисячу літрів до 169 євро.

Гроші для ВПО

Уряд планує продовжити надавати допомогу внутрішньо переміщеним особам (ВПО), які займаються вихованням малолітніх дітей та проживають у регіонах, де не працюють дитячі садочки.

Йдеться про щомісячну державну допомогу на проживання, яка наразі становить 3 тисячі гривень особам з інвалідністю й дітям та 2 тисячі гривень для всіх інших внутрішньо переміщених осіб.

Додаткова допомога для українців

Мова про те, що держава відшкодовуватиме громадянам гроші за використані комунальні послуги, які були сплачені під час безплатного перебування ВПО у приміщеннях обʼєктів державної, комунальної та приватної власності.

Кому і скільки направлять грошей:

  • понад 9.7 мільйона гривень на виплату компенсації установам державної форми власності, що належать у сфері управління Мінагрополітики, Міненерго, МОН, МОЗ, Мінсоцполітики та MBC;
  • понад 49.2 мільйона гривень на компенсацію комунальними установами, державними установами освіти, які передані на фінансування з місцевих бюджетів та установ спільної власності територіальних громад області та району, які перебувають в управлінні обласних чи районних рад;
  • понад 1.9 мільйона гривень на покриття перерахованих виплат приватним установам, крім приватних закладів освіти.

Зміни для водіїв

В Україні у листопаді значно подорожчали автомобільні номерні знаки. Зміни особливо відчують водії, які полюбляють дивувати інших та замовляють унікальні цифри та букви для свого залізного коня.

Наприклад, якщо водій захоче отримати комбінацію 0001, 0007 та 7777, то заплатить 80 тисяч гривень. Натомість однакові цифри на номерах (6666 та 7777) тепер коштують 50 тисяч.

Раніше ми розповідали, хто з українців може отримати виплату у 40 тисяч доларів. Також ми писали, за яке порушення ПриватБанк точно заблокує картку.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.