Новини Фінанси Економіка Бізнес Кар'єра Нерухомість Транспорт Індастрі ЖКГ Авто

Українцям виплатять до 500 тис. грн за пошкоджене житло: коли можна отримати

Розповідаємо, коли власники пошкодженого житла зможуть отримати компенсацію в рамках програми "єВідновлення"

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Українцям виплатять компенсацію за пошкоджене житло

Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші

Українці, чиє житло було пошкоджено внаслідок російської агресії, можуть отримати грошову компенсацію в рамках програми "єВідновлення". Отримати такі виплати громадяни зможуть вже упродовж двох наступних тижнів.

Про це заявила голова комітету з організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії "Слуга Народу" Олена Шуляк.

За її словами, зараз фінансування держави направлено на ремонт об'єктів, які зазнали не дуже великих пошкоджень, та які можна швидко поновити.

"Проте вже незабаром українці зможуть отримати компенсацію до 500 000 грн за більш серйозніші пошкодження", – зазначила очільниця.

Вона також нагадала, що заявки на отримання коштів потрібно подавати в "Дії", а сам етап нарахування компенсацій працюватиме аналогічно першому етапу державної програми. Ці заявки розглядатиме спеціальна комісія, створена при органах місцевого самоврядування.

Які документи потрібні для подання заявки

  • Зареєстроване повідомлення про зруйноване майно, за яке людина хоче отримати житловий сертифікат на купівлю нової домівки.
  • Верифіковану картку платників податків у застосунку "Дія".
  • Витяг про несудимість в "Дії".

Як працює програма "єВідновлення"

Як пояснила Олена Шуляк, з 1 листопада 2023 року українці отримали можливість обмінювати житлові сертифікати на обрану нерухомість. Найбільше заявок надходило від мешканців Харківської та Київської областей.

"Можна обрати будь-який тип нерухомості у будь-якому місті України. Якщо людина втратила приватний будинок, вона може обрати або сертифікат і обміняти його на квартиру, або отримати гроші та відбудувати нове житло на своїй земельній ділянці", – каже Шуляк.

Наразі уряд встановив середню вартість квадратного метра на рівні 36 422 грн, однак, вона може коригуватися залежно від кількох основних факторів, а саме:

  • регіональний – знищене житло у різних містах має різницю у вартості;
  • кількість кімнат – квадратний метр в однокімнатних квартирах дорожче, ніж у чотирикімнатних;
  • вік зруйнованого будинку – старий або новобудова.

Олена Шуляк нагадала, що отримане житло українцям заборонено продавати протягом 5 років. Це потрібно для того, аби стимулювати громадян залишатися та повертатися додому, а ще для того, щоб в країні активніше розвивалося будівництво.

Раніше ми розповідали, яку суму виплат зможуть отримати українці в рамках програми "єВідновлення". Також ми писали, кому можуть відмовити у компенсації.

google Pro Гроші в Telegram google Pro Гроші в Google News

Стрічка новин

Дивитися всі

Ексклюзив редакції

Дивитися всі
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.