На допомогу розраховувати не варто: кому можуть відмовити у статусі ВПО
Перед тим, як отримати даний статус, вам варто зібрати чималу кількість документів, які доводять, що ви внутрішньо переміщена особа

Українці можуть залишитися без статусу ВПО
Фото: УНІАН
Через війну чимало українців змінили своє місцепроживання. Вони покинули домівки та переїхали в інші міста, аби себе убезпечити. Також люди оформляють статус ВПО, щоб в майбутньому отримати фінансову допомогу. Та зверніть увагу, що деяким громадянам можуть відмовити у видачі даної довідки.
Про це розповіли фахівці "Безоплатної правничої допомоги".
Вам можуть відмовити у статусі ВПО якщо:
відсутні обставини, що спричинили внутрішнє переміщення;
у державних органів наявні відомості про подання завідомо неправдивих відомостей для отримання довідки;
заявник втратив документи, що посвідчують особу (до їх відновлення);
у документі заявника, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документі, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, немає відмітки про реєстрацію місця проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, та відсутні докази, що підтверджують факт проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення;
докази, надані заявником для підтвердження факту проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, не підтверджують такого факту.
У випадку, якщо у вас все-таки зʼявилися підстави для отримання довідки або ви усунули ті фактори, через які вам відмовляли у статусі, то ви можете подати повторно заяву на отримання ВПО.
Чи можуть ВПО не платити за комуналку
Раніше ми вже розповідали про те, що для того, аби не отримувати платіжки за комунальні послуги в помешканні, де ви не проживаєте, то варто написати заяву та подати до відповідного підприємства копію довідки про статус ВПО.
Якщо ж у квартирі проживають інші родичі, їм будуть нараховувати комунальні послуги, доки вони не підтвердять, що на цей час там не перебувають.
Буває і таке, що комунальні підприємства можуть ігнорувати заборону на нарахування пені та штрафів за комунальні послуги під час дії воєнного стану. У такому випадку ви можете написати скаргу, адже, відповідно до Постанови КМУ "Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг у період воєнного стану" №206 від 5 березня 2022 року, забороняється нарахування та стягнення:
неустойки (штрафів, пені);
інфляційних нарахувань;
відсотків річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та (або) неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги.
Більше про це читайте тут.
Раніше ми писали, чому десятки тисяч ВПО залишилися без фінансової допомоги, а також чи позбавлять громадян з таким статусом допомоги при відкритті ФОП.
Сподобалась стаття?