Імпорт українського зерна продовжується: перші два судна скористалися тимчасовим коридором до порту Чорноморськ
Балкери прибудуть до українського порту під завантаження пшениці для країн Африки та Азії

Перші судна прибудуть до українського порту під завантаження пшениці
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші
Перші два цивільні судна погодилися скористатися тимчасовим коридором в напрямку до порту Чорноморськ. Балкери прибудуть до українського порту під завантаження зерна для інших країн.
Про це повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков на своїй сторінці у Facebook.
"Балкери RESILIENT AFRICA та AROYAT підтвердили готовність скористатися маршрутом на вхід до українського порту після використання тимчасового коридору для виходу заблокованих через російську агресію суден з портів Одеси, Чорноморська та Південного", – зазначив він.
За словами міністра, судна прибудуть під завантаження майже 20 тис. тонн пшениці для країн Африки та Азії. Балкери знаходяться під прапором Палау, а їх екіпаж складається з громадян Туреччини, Азербайджану, Єгипту та України.
"Раніше тимчасовий коридор використовувався для евакуації суден, які перебували в одеських портах на момент повномасштабного вторгнення РФ", – пояснив Курбаков.
Він також додав, що з 15 серпня цим коридором скористалося вже п'ять суден:
- контейнеровоз Joseph Schulte;
- балкер Primus;
- балкер Anna-Theresa;
- балкер Ocean Courtesy;
- балкер Puma.
Єврокомісія скасувала зернове ембарго
У п'ятницю, 15 вересня, Європейська комісія не продовжила ембарго на українську агропродукцію. За той період, коли діяла заборона поставок у п'ять держав-членів ЄС, вдалося виправити цінові стрибки на ринках. Втім, не всі країни залишилися задоволеними таким рішенням.
Нещодавно прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що країна продовжить заборону на ввезення агропродукції навіть в разі скасування обмежень Єврокомісією. А міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус зазначив, що було б непогано встановити безстрокову заборону, чи принаймні продовжити її до кінця 2023 року.
До такого рішення Польщі доєдналася також Словаччина, яка також планує продовжити ембарго на ввезення української агропродукції. А Угорщина ввела заборону на ввезення з України 24 видів сільгосппродукції, враховуючи зерно, овочі, м'ясо та мед.
Раніше ми розповідали, що сталося з ринком зернових та олійних вперше за 20 років. Також ми писали, що Україна подасть позов на Польщу через зернове ембарго. Більше про український ринок зерна читайте в нашій спецтемі.
Сподобалась стаття?