Деяким українцям доведеться повернути 20% пенсії: у якому випадку
Йдеться про пенсіонерів, які працевлаштувалися після виходу на заслужений відпочинок, але не повідомили про це ПФУ
Переплату вираховуватимуть з щомісячних пенсійний виплат
Фото: УНІАН. Колаж: Pro Гроші
В Україні багато пенсіонерів працевлаштовуються після виходу на заслужений відпочинок. Так, їм продовжують виплачувати пенсію, але її розмір може бути дещо нижчим, ніж у випадку, якби громадянин не працював. Тому, якщо вчасно не повідомити про своє працевлаштування після виходу на пенсію, може виникнути переплата пенсійних виплат, яку потрібно буде повернути.
Про це повідомляє пресслужба Пенсійного фонду у Донецькій області.
Як вираховуватимуть переплату?
У випадку, якщо громадянин вчасно не повідомив Пенсійний фонд про своє працевлаштування та отримав переплату пенсії, суму переплати вираховуватимуть з подальших щомісячних пенсійних виплат. Згідно з чинним законодавством, повідомити ПФУ про це потрібно протягом 10 днів після працевлаштування.
Пенсійний фонд регулярно звіряє дані з Реєстром застрахованих осіб, а також з інформацією, яку подають підприємства. Якщо виявиться, що пенсіонер працевлаштувався та продовжує отримувати стандартну пенсію, то йому потрібно буде добровільно повернути суму переплати, а саме різницю між стандартною пенсією та виплатами для працюючих пенсіонерів.
Якщо громадянин відмовиться самостійно повертати переплату, то ПФУ може щомісяця вираховувати 20% з його пенсії до повного погашення цієї переплати.
Хто не підпадає під індексацію пенсій у 2023 році?
Влітку працюючим пенсіонерам проведуть індексацію пенсійних виплат, їм планують нарахувати надбавки одразу за три місяці – квітень, травень, червень. Однак є й категорії громадян, яким взагалі не планують змінювати розмір щомісячної пенсійної виплати. Йдеться про такі категорії:
- працюючих пенсіонерів з недостатнім страховим стажем, розрахована пенсія яких не перевищує 2 100 гривень;
- колишніх працівників прокуратури;
- пенсіонерів з максимальними виплатами за розрахунком – 20 930 гривень;
- пенсіонерів, які отримують щомісячне довічне грошове утримання, зокрема, суддів.
Раніше ми розповідали, хто з пенсіонерів отримує доплати у розмірі 570 гривень. Також ми писали, як зміняться майбутні виплати українцям через війну. Більше про пенсії, субсидії та інші соціальні виплати читайте в нашій спецтемі.
Сподобалась стаття?