Пенсії під час війни — чи зараховується робота за кордоном до стажу
З'ясовували, чи врахують роботу за кордоном під час повномасштабної війни в трудовий стаж та як це вплине на нарахування пенсій
Робота за кордоном може зарахуватися до стажу
Фото: УНІАН, pexels. Колаж: Pro Гроші
Після початку повномасштабної війни проти країни-агресора багато наших громадян були змушені виїхати за кордон. Перебуваючи в інших країнах, аби прожити, люди змушені влаштовуватися на роботу.
У Пенсійному фонді пояснили, чи зарахують до стажу для пенсії в Україні роки роботи за кордоном.
Чи врахують роботу за кордоном у стаж
У відомстві кажуть, що набутий трудовий стаж на території кожної з країн може враховуватися для визначення права на пенсію у разі відсутності необхідного страхового стажу.
Якщо, наприклад, людина офіційно працювала в Естонії, то, згідно з домовленістю між Україною та Естонською Республікою в галузі соціального забезпечення, кожна країна розраховує пенсію на основі стажу, отриманого на її території.
Проте набутий стаж на території кожної з країн може враховуватися для визначення права на пенсію у разі відсутності необхідного страхового стажу.
Тому стаж, набутий в Естонії, може бути врахований при нарахуванні пенсії в Україні.
Як відомо, середній розмір пенсії в Україні після індексації становить 5 238 гривень.
Який середній розмір пенсії в Україні-2023
- понад 10 тисяч гривень отримують 9,9% пенсіонерів;
- від 5 тисяч гривень — 23,1%;
- від 4 до 5 тисяч гривень — 15,3%;
- від 3 до 4 тисяч гривень — 21,3%;
- від 2 до 3 тисяч гривень — 29,8%.
Хто отримує 10 місячних пенсій
Раніше ми писали про те, що отримати одноразову виплату в розмірі 10 місячних пенсій можуть працівники комунальних та державних установ.
До страхового стажу зараховують усі періоди роботи в державних та комунальних установах, які вказані в Переліку закладів та установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту та посад, робота в яких дає право на пенсію за вислугу років, затверджених Постановою КМУ від 04.11.1993 року № 909.
Умови для призначення одноразової допомоги
- якщо призначають пенсію за віком, починаючи з 01.10.2011 відповідно до Закону № 1058;
- якщо на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону № 1058, працювали у закладах та установах державної чи комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років;
- які мають страховий стаж (для чоловіків — 35 років, для жінок — 30 років) на таких посадах;
- якщо вони до цього не отримували жодної іншої пенсії.
При призначенні пенсії за вислугу років зазначеним у переліку особам допускається підсумовування стажу за періоди їх роботи у закладах і установах освіти, охорони здоров’я та соціального захисту.
Раніше ми розповідали, через які помилки українці втрачають пенсійні виплати. Також ми писали, хто не зможе підвищити свої виплати до виходу на пенсію. Більше про пенсії, субсидії та інші соціальні виплати читайте в нашій спецтемі.
Сподобалась стаття?